Już za kilka dni klienci wrocławskiego Aquaparku będą mieli do dyspozycji dwa nowe, zewnętrzne baseny. Na ich teren będzie można dostać się osobnym wejściem.

Przypomnijmy, od kilku miesięcy trwa rozbudowa wrocławskiego Aquaparku. Powstają tam dwa nowe, zewnętrzne baseny wraz z budynkiem szatniowo-sanitarnym, budynkiem technicznym i kasami.

– Chcemy stworzyć autonomiczną część zewnętrzną, do której dostęp będzie od ulicy Petrusewicza. Na placu wejściowym powstanie budynek kasowy z bramką obrotową, skąd będzie można przejść w głąb terenu do nowych i istniejących basenów zewnętrznych – zapowiadał Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego S.A.

Takie rozwiązanie ma pozwolić odwiedzającym skorzystać tylko ze strefy zewnętrznej, a także rozładować kolejki przy kasach i usprawnić obsługę. Nowe budynki będą częściowo ukryte pod ziemią w istniejącej skarpie. Wejścia do obu zabudowań zaplanowano od strony i z poziomu ulicy Petrusewicza.

mat. inwestora

Dwie niecki i więcej zieleni

Przedstawiciele obiektu podkreślają, że goście parku wodnego będą mieć do dyspozycji dwa nowe baseny zewnętrzne z powiększoną plażą.

Pierwsza niecka będzie miała charakter rekreacyjny. Jej powierzchnia będzie wynosiła 425 mkw., a głębokość 1,20 m. Druga o pow. 82 mkw. i głębokości 0,4 m będzie przeznaczona dla dzieci. W brodziku zainstalowane zostaną jeżyki wodne, dzwonki wodne i zjeżdżalnia „słoń” – wyliczają.

Baseny zostaną doposażone w specjalne wózki inwalidzkie i dźwigi dla osób niepełnosprawnych oraz 4 stanowiska dla ratowników. Projekt przewiduje także więcej zieleni na terenach zewnętrznych Aquaparku. Na nowo zagospodarowanym obszarze pojawią się dodatkowo 22 drzewa, 2,5 tysiąca krzewów i traw ozdobnych, a także ponad 700 mkw. trawnika.

Jak zapowiadają na Facebooku przedstawiciele Aquaparku, otwarcie nowych basenów planowane jest na przyszły tydzień.

Foto główne: Aquapark Wrocław