Stowarzyszenie AnngellsRun zaprasza na biegowy trening z przeszkodami „Wakacyjna masakra”, który wystartuje 1 lipca o godz. 10.00 w Leśnicy na ul. Trzmielowickiej 14. Organizatorzy wydarzenia – prezes stowarzyszenia Rafał Lasota i wiceprezes Bartosz Jagodziński – zapewniają, że będzie ciężko, boleśnie, a czasami nawet krytycznie. Motto wyścigu brzmi: „Ból nie jest po to, aby was zatrzymać – jest po to, by przygotować was na większe i lepsze rzeczy.”

Anngellsrun

Trasa treningu wynosi 6 km. Znajdą się na niej pętle z obciążeniem oraz inne przeszkody takie jak: rząd opon ciasno złączony ze sobą czy trzy trylinki powiązane ze sobą liną o łącznej wadze 100 kg. Podczas biegu uczestnicy zmierzą się także z przenoszeniem opony lub betonowego klocka przy zasiekach z drutów kolczastych. Podłożem będzie woda lub lód.

Robimy najcięższe biegi przeszkodowe OCR w Polsce, a może i nawet w Europie. Nie przychodzi do nas elita startująca na czas w Runmageddonie czy Survival Race. Robią to świadomie, bowiem wiedzą, że nie poradzą sobie z naszymi przeszkodami, jak w przypadku innych biegów – mówi wiceprezes stowarzyszenia Bartosz Jagodziński.

AnngellsRun podkreśla, że osoby biorące udział w tego typu biegach pokonują swoje bariery i granice. Wysiłek jest ogromny, ale późniejsza satysfakcja oraz radość, która im towarzyszy – bezcenna. Odbyły się już m.in. „Sylwestrowy bieg z przeszkodami 2016” czy „Pragnienie przetrwania”.

Anngellsrun

AnngellsRun – udział i zapisy

„Wakacyjna Masakra” jest biegiem bezpłatnym, w którym udział może wziąć 300 uczestników. Limit wiekowy wynosi 16 lat – osoby niepełnoletnie mogą startować tylko z osobą dorosłą. Zapisy nadal trwają. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Warto dodać, że wydarzenie jest połączone ze zbiórką charytatywną na rzecz zwierzaków ze schroniska we Wrocławiu. Każdy będzie mógł zostawić suchą karmę lub inne smakołyki.

Przygotowanie

Ważne jest, aby osoby chętne do udziału w wydarzeniu były w dobrej formie fizycznej i psychicznej. Przed biegiem o rozgrzewkę poprowadzi prezes stowarzyszenia Rafał Lasota, który jest także trenerem diagnostyki sportowej i biegów OCR. W marcu na „Pragnieniu przetrwania” niektórzy uczestnicy odpadli już w jej trakcie.

Wysiłek opłaci się na końcu nie tylko ogromną satysfakcją. Za przekroczenie mety każdy otrzymuje pamiątkowy certyfikat. Co więcej, osoby, które zdecydują się wziąć udział w biegu ,,Wakacyjna masakra”, będą miały pierwszeństwo przy starcie w darmowym biegu z przeszkodami. Odbędzie się on 19 sierpnia w okolicach wrocławskiego Rynku.

AnngellsRun – zdjęcia z poprzednich treningów