Jeżeli czujesz, że masz nieodkryty dotąd talent aktorski, a twój wiek to nie więcej niż 22 lata, nie czekaj, nagraj monodram i wyślij go do Centrum Kultury Agora. Może to Ty właśnie zaprezentujesz się na scenie teatralnej przed profesjonalnym jury i publicznością. Organizatorzy czekają na Twoje zgłoszenie!

Prześlij swój monodram do 3 kwietnia i wygraj 1500 zł. Uwaga! Czas trwania pokazów konkursowych nie może przekraczać 10 min!

Regulamin i karta zgłoszeń na www.ckagora.pl

Centrum Kultury Agora we Wrocławiu po raz dziewiętnasty organizuje FeTA – Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich w dniach 20-22 kwietnia 2018. FeTA jest niepowtarzalną szansą dla młodych ludzi między 17 a 22 rokiem życia, próbujących swoich sił w teatrze, daje możliwość skonfrontowania swojego warsztatu z opiniami i radami doświadczonych twórców teatralnych poprzez prezentację 10. minutowego monodramu, powstałego na podstawie dowolnego tekstu, również autorskiego.

FeTA to spotkanie amatorów z mistrzami, panele dyskusyjne, rozmowy, ale także warsztaty teatralne. FeTA to dla młodych talentów przestrzeń do samorozwoju oraz okazja, by otrzymać swoją pierwszą „aktorską statuetkę” i zostać laureatem Srebrnego Talentu, a także wygrać 1500 PLN. Jury konkursu nie tylko ocenia, ale udziela też fachowe porad i konsultuje.

Festiwal wielu młodym aktorom pomógł dostać się do szkół teatralnych i zaistnieć na planach filmowych czy przeglądach teatralnych. Do grona laureatów Festiwalu należą m.in. Anna Ilczuk, Krzysztof Skonieczny, Wacław Mikłaszewski, Agata Kucińska czy Justyna Wasilewska. Festiwal przede wszystkim, daje możliwość prezentacji scenicznej przed wybitnymi twórcami zawodowo zajmującymi się teatrem.

W poprzednich edycjach FeTA w jury zasiadali m.in.: Waldemar Krzystek, Anna Dymna, Andrzej Seweryn, Joanna Szczepkowska, Kinga Preis, Bartosz Porczyk, Maria Seweryn, Wiesław Komasa, czy Adam Cywka. Jest to jedno z bardziej wartościowych  lokalnych teatralnych zdarzeń oraz jedno z niewielu na mapie Polski promujące młodych początkujących amatorów. W tym roku w spektaklu mistrzowskim zaprezentuje się Ewa Błaszczyk ze swoim nowym monodramem “Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam.”.

FB: https://www.facebook.com/events/242976976242219/