W najbliższą niedzielę rusza wrześniowy nabór do „ekspresowych” Mikrograntów! Co to oznacza? Na organizację zwycięskich projektów wrocławianie i wrocławianki będą mieć tylko 2 miesiące. To ostatnia w tym roku okazja, by zrealizować swoje pomysły na inicjatywy w całym mieście. Wnioski przyjmowane będą przez dwa tygodnie.

Warsztaty kulinarne na Żernikach, historyczne spacery po Ołtaszynie, a może międzypokoleniowa potańcówka na Sępolnie lub gra miejska na Śródmieściu?Wrocławianie i wrocławianki, we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław lub Fundacją Umbrella, ponownie mają szansę na zrealizowanie projektów z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, rekreacji i edukacji oraz pomysłów na działania o charakterze kulturotwórczym w całym mieście.

Istotnym elementem wrześniowego naboru jest czas. Od ogłoszenia wyników do ostatniego dnia na rozliczenie projektu miną niewiele ponad 2 miesiące! Pozostałe elementy naboru pozostają bez zmian. Propozycje zgłaszać można w jednej z trzech ścieżek: dla pełnoletnich osób fizycznych i grup nieformalnych, dla lokalnych NGOsów (do 5 lat działalności) oraz dla młodzieżowych grup nieformalnych. Wybrane inicjatywy otrzymają wsparcie finansowe (1–10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Ostatni w tym roku nabór potrwa od 1 do 15 września. Wyniki ogłoszone zostaną 4 października.

Miejsca przyjazne mieszkańcom i mieszkankom

Osoby, które chciałyby zgłosić swój pomysł w najbliższym naborze, mogą zapoznać się z listą miejsc rekomendowanych przez Mikrogranty do współpracy. To lokalne centra, instytucje, filie bibliotek i siedziby organizacji pozarządowych, których specjaliści i specjalistki od dawna współpracują przy mikrograntowych projektach i mogą pomóc w rozpoznaniu potrzeb osiedla czy też wesprzeć nadchodzące inicjatywy. Miejsca te oznaczone będą specjalną wlepką i plakatem z zakresem ich działalności.

Mikrogranty – nabór III

O szczegółach każdej ze ścieżek w nadchodzącym naborze można dowiedzieć się więcej na spotkaniach informacyjnych:

29.08 | 16:30 – MBP, Filia nr 11 / CBK FAMA (ul. Krzywoustego 286) – Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych;

3.09 | 17:30 – Centrum Aktywności Tarnogaju CAT (ul. Gazowa 22) – Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych;

5.09 | 18:00 – MBP, Filia nr 7, (ul. Suwalska 5) – Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych;

7.09 | 13:00–17:00 – Mikrogranty na Dniu Trójkąta: Muzeum Etnograficzne (ul. Traugutta 111/113) – Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych;

10.09 | 17:30 – Sektor 3 (ul. Legnicka 65) – Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych, Mikrogranty młodzieżowe i Mikrogranty NGO

Przez cały czas trwania naboru (w dni robocze w godz. 17:00–19:00) swoje pomysły w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych skonsultować będzie można także w Barbarze (ul. Świdnicka 8B).