Wrocław idzie na wojnę ze szczurami. Mieszkańcom, którzy się nie przyłączą grozi 500 zł mandatu

Wroclife • 2022-06-30 Wrocław idzie na wojnę ze szczurami. Mieszkańcom, którzy się nie przyłączą grozi 500 zł mandatu

Przez cały lipiec we Wrocławiu trwała będzie letnia akcja deratyzacyjna. To działania mające zapobiec pladze szczurów w centrum miasta. Uchwała rady miejskiej zobowiązuje do uczestnictwa w działaniach właścicieli nieruchomości, które znajdują się w obszarze akcji. Za niewypełnienie obowiązków grożą wysokie kary.

Letnia deratyzacja trwa od 1 do 31 lipca i obejmuje centralną część Wrocławia ograniczoną rzeką Odrą, mostem Milenijnym, ul. Milenijną, ul. Na Ostatnim Groszu, estakadą Gądowianką, ul. Klecińską, ul. Petuniową, al. gen. Hallera, al. Armii Krajowej, Lasem Rakowieckim oraz Starą Odrą.

Właściciele budynków stojących na tym terenie są zobowiązani wyłożyć preparaty deratyzacyjne i przez cały miesiąc uzupełniać te środki, w przypadku gdyby zaczął znikać.

– Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji spoczywa na właścicielach nieruchomości, rozumianych także jako współwłaściciele, użytkownicy wieczyści, jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu oraz inne podmioty władające nieruchomościami – wyjaśnia Grzegorz Rajter z UM Wrocławia.

Wypełnianie obowiązku związanego z deratyzacją przez cały lipiec ma sprawdzać Straż Miejska Wrocławia. W przypadku jego niedopełnienia na właścicieli lub zarządców nieruchomości będą nakładane kary, które mogą wynieść nawet 500 zł.

Najpopularniejsze