Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Od 1 czerwca weszły w życie nowe zasady dotyczące korzystania z parkingu przy centrum handlowym Magnolia. To odpowiedź na powracające skargi klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy, często musieli długo krążyć po parkingu w poszukiwaniu wolnego miejsca
Problem wynikał między innymi z faktu, że parking upodobali sobie pracownicy okolicznych biurowców i korporacji. Wystarczyło zostawić samochód przy Magnolii, przejść kilkanaście minut pieszo do pracy i nie martwić się o dostępność miejsc parkingowych pod biurem. To, co dla wielu mieszkańców pozostaje marzeniem – bezpłatne miejsce parkingowe blisko pracy – było codziennością dla setek pracowników biurowych.
Zobacz jak wygąda parking:Nie tylko oni korzystali z parkingu w ten sposób. Dzięki dogodnej lokalizacji i dobrej komunikacji Magnolia zaczęła pełnić funkcję nieformalnego parkingu typu park & ride dla wielu osób dojeżdżających do innych części miasta.
Koniec z całodziennym darmowym parkowaniem
Wszystko odbywało się kosztem osób, które chciały szybko i sprawnie zrobić zakupy. Od dziś nadal można parkować za darmo, ale tylko przez pierwsze 2 godziny. Za każdą rozpoczętą kolejną godzinę obowiązuje opłata w wysokości 5 zł.
Nowy system jest w pełni zautomatyzowany i bazuje na odczycie numerów rejestracyjnych. Kamery skanują tablice przy wjeździe i wyjeździe z parkingu, dzięki czemu nie ma potrzeby pobierania biletów.
Kto może liczyć na dodatkowy czas?
Klienci kina Helios oraz użytkownicy aplikacji Casto Pro mogą liczyć na dodatkową, bezpłatną godzinę parkowania. Osoby zainteresowane dłuższym postojem mogą wykupić miesięczny abonament, którego koszt wynosi 350 zł.
Trwa modernizacja parkingu
Na parkingu nadal prowadzone są prace modernizacyjne, które mają potrwać do połowy czerwca.
Na terenie centrum handlowego dostępnych będzie osiem automatów parkingowych, z czego tylko dwa będą przyjmowały gotówkę. Opłatę będzie można również uiścić elektronicznie podczas wyjazdu z parkingu.
Najpopularniejsze teraz
-
Polanica-Zdrój, czyli sztuka kurortowego umiaru
-
Znamy sparingpartnerów Śląska Wrocław. Pierwszy transfer może zostać dopięty jeszcze w tym tygodniu.
-
Znamy terminarz Ekstraklasy. Na początek wymagający rywale
-
Malaly Dembele w Śląsku Wrocław
-
Drogowcy nie jadą na urlop. We Wrocławiu szykuje się remontowe lato
-
Kolej w Bielawie pojedzie nad jezioro i do Gór Sowich
-
Nowy Citroën C5 Aircross z atrakcyjną ofertą dla klientów salonu Citroen MM Cars
-
Peugeot seria Edition - cena WOW
-
Pierwszy transfer Śląska Wrocław
-
Woda w restauracji za darmo. Właściciele lokali podchodzą do pomysłu z dystansem.
-
Korporacyjna śmietanka zjedzie do Wrocławia
-
Zielony Klin Południa coraz bliżej. Ruszają przygotowania do wielkiej inwestycji
-
Wrocław Jazz Meeting na Bastionie Sakwowym. Cztery pokolenia muzyków na jednej scenie
-
Manchester United vs. AC Milan we Wrocławiu. Znamy ceny biletów
-
Sezon na grzyby 2025. Gdzie na grzyby we Wrocławiu? [GRZYBOBRANIE 2025]
Najpopularniejsze
Znamy sparingpartnerów Śląska Wrocław. Pierwszy transfer może zostać dopięty jeszcze w tym tygodniu.
Zawodnicy Ante Simundzy przebywają na urlopach, gdzie realizują rozpisane indywidualne plany treningowe. Zgodnie z zapowiedziami sztab nie zasypia gruszek w popiele i pracuje nad wzmocnieniami kadry.
Znamy terminarz Ekstraklasy. Na początek wymagający rywale
Nie ma wielu momentów, w których można pozwolić sobie na chwilę oddechu.


