Wrocław: Ruch wahadłowy na Grabiszyńskiej. ZDiUM przeprasza za utrudnienia i nocne hałasy
Od poniedziałku remont ul. Grabiszyńskiej w rejonie Parku Grabiszyńskiego wchodzi w kolejną fazę. W najbliższych dniach drogowcy zajmą się rozbiórką zużytej nawierzchni. Z tego powodu po godz. 19:00 ruch na modernizowanym odcinku będzie odbywał się wahadłowo.
To najtrudniejszy etap prac realizowanych w ramach programu „Wrocław na Dobrej Drodze”. Przypomnijmy, że miasto wymienia nawierzchnię na fragmencie od ul. Fiołkowej do bramy Cmentarza Grabiszyńskiego.
Do tej pory prowadzono tu prace przygotowawcze, które nie wymagały ograniczania przejazdu. Teraz sytuacja się zmieni. Od poniedziałku o godz. 19:00 zamykany będzie jeden pas ruchu – najpierw pod frezowanie starej jezdni, a następnie pod układanie nowej masy bitumicznej. Pełna przejezdność ma być przywracana nad ranem, jednak utrudnienia będą powtarzać się przez kolejne noce tego tygodnia.
– Zakończyliśmy już etap przygotowań (regulacja krawężnika po stronie parku) i wkraczamy z frontem robót na jezdnię: zrywanie zniszczonego asfaltu i układanie nowych warstw asfaltobetonu.
Na całym odcinku od Fiołkowej do skrzyżowania z torowiskiem przy Cmentarzu Grabiszyńskim, prace będą prowadzone wyłącznie w godzinach wieczorno-nocnych – przekazała Ewa Mazur ze ZDiUM.
Zgodnie z harmonogramem prace potrwają 3–4 noce, choć ostateczny termin zależy od warunków atmosferycznych. Opady lub niskie temperatury mogą uniemożliwić układanie nawierzchni bitumicznej, co przełoży się na wydłużenie robót. ZDiUM przeprasza równocześnie okolicznych mieszkańców za nocne hałasy spowodowane pracami.
Najpopularniejsze teraz
-
Trwa nabór do Politechniki Trzeciego Wieku. Jest 200 miejsc
-
Awantura na lotnisku Pięć kobiet wyprowadzonych z pokładu samolotu.
-
Michał Kosiński: co lajki mówią o naszej osobowości? [Re_Mind]
-
Wrocław: Nowy sposób kupowania biletów MPK. Od dziś zrobisz to planując trasę
-
Na ryby, na Glinianki. Stawy Milickie pomogą zarybić wrocławskie łowisko
-
Student we Wrocławiu. Czy opłaca się kupić bilet miesięczny na MPK? [CENY, ZASADY, RODZAJE BILETÓW]
-
TBS Wrocław przyspiesza. Do 2028 roku ma powstać 700 mieszkań
-
Hala Targowa ma pozostać sobą. Ma być przestrzenią dla lokalnyego handlu, dobrego jedzenia, miejscem edukacji i spotkań.
-
Koszarowa zmieni się nie do poznania. Autobusy wreszcie będą mogły się minąć [WIZUALIZACJE]
-
„Bohater Sierpnia ’80 jest zbiorowy”. W tych miejscach Wrocławia toczyła się walka o wolność
-
We Wrocławiu brakuje krwi dla pacjentów. „To nie jest zwykły apel”
-
Wrocław rozbudowuje Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt [ZDJĘCIA]
-
Sztuka wpisana w naturę. Już w najbliższy weekend premierowy festiwal „Lelenfant” w Żmigrodzie
-
Będzie kontynuacja rozbudowy wrocławskiego lotniska. Terminal pasażerski ma być dwa razy większy
-
Wrocławianie wywożą śmieci na potęgę. Jakie odpady najczęściej trafiają do PSZOK?
Najpopularniejsze
Awantura na lotnisku Pięć kobiet wyprowadzonych z pokładu samolotu.
Plan był prosty: Chorwacja, słońce, plaża i świętowanie. Tyle że pięć pasażerek lecących z Wrocławia do Zadaru urządziło sobie „rozgrzewkę” jeszcze przed startem — i to taką, że zamiast na wakacje trafiły na rozmowę ze Strażą Graniczną i po odbiór mandatów.
Michał Kosiński: co lajki mówią o naszej osobowości? [Re_Mind]
Ile można dowiedzieć się o człowieku z danych, które mimochodem zostawia w sieci? O tym 24 czerwca podczas Re_Mind we Wrocławiu opowie Michał Kosiński, badacz ze Stanford Graduate School of Business.


