Na Ostrowie Tumskim trwa plener malarski. Efekty zobaczymy już w sobotę

Wroclife • 2026-02-11 Na Ostrowie Tumskim trwa plener malarski. Efekty zobaczymy już w sobotę

W ubiegły weekend na wrocławskim Ostrowie Tumskim ruszył plener malarski z udziałem artystów z różnych części Polski. Jego zwieńczeniem ma być wystawa, którą będzie można obejrzeć już w najbliższą sobotę, 14 lutego.

Plener rozpoczął się w ubiegły piątek i bierze w nim udział 16 artystów. Miejscem pracy artystów jest Hotel im. Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, a samo wydarzenie stanowi element Wrocławskich Spotkań Artystycznych.

Zwieńczeniem tygodniowych prac będzie wystawa, której otwarcie zaplanowano na 14 lutego o godz. 18:00.

Wystawa połączy powstałe w czasie pleneru prace z wcześniej przygotowanymi projektami, tworząc pełniejszy obraz twórczego procesu, a bezpośredni kontakt zarówno z dziełem, jak i twórcą pozwoli zebranym gościom na pogłębienie emocjonalnego odbioru sztuki – zapowiada Barbara Demuth, komisarz pleneru i kurator wystawy poplenerowej.

Twórcami wrocławskiego pleneru są: Anita Cempa, Rafał Dalek, Edward Gałustow, Sabina Maria Grzyb, Magdalena Jankowska, Marcin Jaszczak, Mariola Jaśko, Ewelina Koszykowska, Agata Maślankiewicz, Jacek Maślankiewicz, Jacek Pałucha, Olga Pelipas, Daniel Pielucha, Henryk Sawka, Krzysztof Trzaska oraz Aleksandra Wiśniewska.

Najpopularniejsze