Gdzie dostaniemy nową książkę Olgi Tokarczuk? Jest dostępna w jednej bibliotece we Wrocławiu
Książka jest już dostępna w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Jak została przyjęta przez czytelników?
"Empuzjon – horror przyrodoleczniczy", to pierwsza powieść Olgi Tokarczuk wydana po otrzymaniu Nagrody Nobla. Miała swoją premierę 1 czerwca, a 2 czerwca w Hali Stulecia odbyło się „kameralne” spotkanie z autorką. Utwór zbiera bardzo dobre recenzje wśród krytyków literackich, ambiwalentne – wśród internautów. Użytkownicy popularnego serwisu lubimyczytać.pl zarzucają autorce jednostronną, feministyczną wizję świata, pewną sztuczność bohaterów – którzy zamiast być postaciami z krwi i kości, są jedynie „naczyniami” przekazującymi opinie klasyków literatury na temat kobiet. Pojawia się wiele głosów, że w książce czuć niechęć do mężczyzn, którzy przedstawieni są jako żałośni w swojej pysze i mizogoni. Z drugiej strony – poglądy przedstawione przez autorkę, włożone w ust bohaterów „Empuzjonu” są poglądami wielkich myślicieli, filozofów, pisarzy. Są wśród nich, zgodnie z wykazem przedstawionym przez autorkę, Szekspir, Platon (którego „Sympozja” stały się inspiracją do tytułu książki Tokarczuk), Conrad, Nitzhe i wielu, wielu innych. Postawione obok siebie mogą budzić niechęć i odrazę, natomiast nie są fantazją autorki. Te słowa o kobietach padły, znajdziemy je na kartach klasycznych dzieł literatury, które nadal wywierają wpływ na naszą kulturę.
Po książki Noblistki trzeba czekać w kolejce
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego. Jej cena zaczyna się od 34,99zł. Jest także dostępna w Miejskiej Bibliotece Publicznej – na dzień dzisiejszy (08.06) jedyny dostępny egzemplarz znajduje się w bibliotece nr 11 na ul. Krzywoustego. We wszystkich filiach biblioteki jest łącznie 6 egzemplarzy, z czego 5 – wypożyczonych.
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu kupuje na bieżąco nowości i bestsellery, więc polecamy zaglądać do bibliotek, bo półki z nowościami pękają w szwach – mówi Marta Gieruń, Specjalistka ds. Promocji MBP. - Powieść Noblistki "Empuzjon" już wkrótce będzie można wypożyczyć w filiach nr: 1, 3, 5, 8, 10, 18, 23, 26, 42, 55, 57, a docelowo do końca miesiąca najnowszą książkę Olgi Tokarczuk będzie można wypożyczyć w prawie każdej filii MBP we Wrocławiu!
W międzyczasie można wypożyczyć inne książki noblistki – w zasobach MBP znajdują się wszystkie książki Olgi Tokarczuk, tak starsze, jak Podróż Ludzi Księgi z 1993 roku, jak i Księgi Jakubowe z 2014 roku.
Jeśli interesująca nas książka znajduje się poza biblioteką to można zapisać się w kolejce po daną pozycję. Zrobimy to bezpośrednio u bibliotekarza lub przez konto w systemie MBP. Założenie karty bibliotecznej jest bezpłatne – wystarczy do tego dowód osobisty. Mając kartę można korzystać z wszystkich 39 filii. Z każdej z nich jednocześnie wypożyczymy 5 książek (na wszystkich nośnikach) i 5 multimediów (płyt z muzyką, filmów, programów, 1 gra planszowa). Łącznie na koncie bibliotecznym może być maksymalnie 15 pozycji.
Najpopularniejsze teraz
-
Pociągi znów kursują między Wielkopolską a Dolnym Śląskiem. Zakończono modernizację linii za 180 mln zł
-
Centrum Technologiczne ESA jednak w Warszawie
-
Pisarz wyklęty przez PRL patronem tramwaju. Tramwaj Marka Hłaski wyruszył w miasto
-
Wrocław: Od 1 stycznia podwyżka opłat dodatkowych za parkowanie w SPP
-
Na Maślicach powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa
-
Wrocław: Złodziej na hulajnodze zrywa kobietom łańcuszki. Grasuje na Krzykach i Fabrycznej [ZDJĘCIA]
-
Kolejny tysiąc mieszkań komunalnych na sprzedaż. Można je kupić za 60% ceny rynkowej
-
Coraz więcej rannych w wypadkach z udziałem hulajnóg. W dwa lata wzrost o 181%
-
Brutalny samosąd we Wrocławiu. Pobili i ogolili głowę Ukraińca, wszystko nagrali telefonem
-
Nowe lodowisko we Wrocławiu otwarte! Zobacz zdjęcia z pierwszych dni [GALERIA]
-
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026]
-
Kolejny rekord odwiedzin Aquaparku Wrocław! 2,5-milionowy gość przyjechał z Kołobrzegu
-
Wrocław: Kierowca pędził przez Wrocław 121 km/h. Na pokładzie miał rodzącą kobietę [WIDEO]
-
Ed Sheeran dotrzymał słowa. Zaśpiewał swoją piosenkę po polsku [WIDEO]
-
Pożar ciężarówki na Autostradzie A4. Policjanci gasili go samochodowymi gaśnicami [WIDEO]
Najpopularniejsze
Centrum Technologiczne ESA jednak w Warszawie
Polski rząd i Europejska Agencja Kosmiczna ogłosiły dzisiaj, że Centrum Technologiczne ESA, o które starało się kilka polskich miast – w tym Wrocław, powstanie w Warszawie.
Pisarz wyklęty przez PRL patronem tramwaju. Tramwaj Marka Hłaski wyruszył w miasto
Marek Hłasko – związany z Wrocławiem pisarz, wykręty w czasach PRL, został w piątek patronem wrocławskiego tramwaju nr 3306.


