Milion gości w Vertigo Jazz Club & Restaurant
W lutym 2025 roku klub muzyczny świętował dziesięciolecie swojej działalności. 12 listopada Vertigo Jazz Club & Restaurant odwiedził milionowy gość.
Vertigo Jazz Club & Restaurant we Wrocławiu to klub jazzowy z eleganckim, przytulnym wnętrzem, nawiązującym do tradycji nowojorskich klubów jazzowych. Oferuje on codziennie koncerty na żywo, obejmujące jazz, blues, funk, soul, ale także inne gatunki. W lokalu organizowane są także wydarzenia kulturalne, takie jak stand-up, teatr improwizacji, wystawy, wernisaże i jam sessions. Właściciele są także bardzo dumni z zaplecza restauracyjnego oraz baru - Piotr Karwat - Dyrektor Artystyczny Vertigo twierdzi, że pracują tam najlesi barmani w mieście.
Przez dziesięć lat na scenie Vertigo wystąpili zarówno uznani artyści polskiego i światowego jazzu, jak i młodzi muzycy, którzy dziś stanowią trzon wrocławskiej sceny jazzowej. Na scenie Vertigo grali m.in.: Wojtek Mazolewski, Henryk Miśkiewicz, Urszula Dudziak, Stanisław Soyka, Ewa Bem, Anna Rusowicz, a także Vertigo Band i Vertigo Swing Orchestra- zespoły stworzone przez Vertigo Jazz Club & Restaurant. Klub jest także organizatorem Vertigo Summer Jazz Festival - festiwalu podczas którego odbywają się letnie koncerty w niezwykłych miejscach w całym mieście.
– To ogromna radość i zaszczyt, że już od dziesięciu lat tworzymy razem przestrzeń z duszą: miejsce, w którym każdy dźwięk ma znaczenie – powiedział Piotr Karwat.W środę, 12 listopada, na koncert Vertigo Swing Orchestra do klubu przyszedł milionowy gość. Okazał się nim pan Andrzej, stały bywalec.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć!
-
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
-
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA]
-
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!
-
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać?
-
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach?
-
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park.
-
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą?
-
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026
-
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE]
-
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej
-
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny”
-
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów
-
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
Najpopularniejsze
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
Miękinia pod Wrocławiem stanie się nowym centrum zaawansowanych technologii. Podczas Taiwan Expo 2026 w Warszawie strona tajwańska zdecydowała, że właśnie tam powstanie Tajwański Park Technologiczny, który zostanie zlokalizowany na terenach przygotowanych wcześniej pod inwestycję Intela.
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA]
2 września funkcjonowanie rozpocznie nowy Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej na Lipie Piotrowskiej. Docelowo uczyć się ma tam 1200 dzieci.

