W takich warunkach żyją psy z wrocławskiego schroniska. Dostały nowe atrakcje [ZDJĘCIA]
We wtorek w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Ślazowej oddane do użytku zostały trzy nowe wybiegi dla psów. To miejsca, w których przebywające w ośrodku zwierzaki będą mogły się bawić i socjalizować.
We wrocławskim schronisku na nowe domy czeka obecnie ok. 160 psów i 250 kotów. Bezdomne zwierzęta od wtorku mogą korzystać z trzech nowych wybiegów, które nie tylko zapewnią im rozrywkę, ale też pomogą w socjalizacji i przygotowaniu do nowego życia.
– Otwarcie nowych wybiegów to realna poprawa dobrostanu psów i szansa na szybsze adopcje – podkreśla wiceprezydent Renata Granowska.
Poza uruchomieniem nowych wybiegów, Wrocław udostępnia także aplikację WrocŁapka, która skupia ogłoszenia adopcyjne z wrocławskiego schroniska i kilkunastu innych organizacji. Dzięki temu osoby myślące o adopcji zwierzęcia mają dostęp do rzetelnych i aktualnych informacji w jednym miejscu.
– Moim marzeniem są puste klatki. Wiem, że dziś to nierealne, bo wciąż walczymy z bezdomnością zwierząt, ale każde takie działanie nas do tego przybliża. Wybiegi sprawiają, że psy szybciej odzyskują równowagę, a dzięki WrocŁapce łatwiej je pokazać i znaleźć im dom. To połączenie codziennej troski i nowoczesnej technologii – komentuje Aleksandra Cukier, dyrektorka wrocławskiego schroniska.
Osoby, które podjęły decyzję o adopcji zwierzęcia, powinny zgłosić się do schroniska przy ul. Ślazowej w godzinach pracy obiektu. Wolontariusze radzą, by na taką wizytę zarezerwować sobie kilka godzin – nie tylko po to, by zapoznać się ze zwierzętami do adopcji, ale także by porozmawiać na ich temat z opiekunami. Aby adoptować psa, trzeba mieć przy sobie smycz, obrożę i dowód osobisty. Do adopcji kota niezbędny jest transporter oraz dowód osobisty. Szczegółowych informacji dotyczących adopcji udziela Biuro Adopcji pod nr +48 71 362 56 74.
Najpopularniejsze teraz
-
GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
-
Co dzieje się z biurami we Wrocławiu? Jak miasto wypada na tle Krakowa, Poznania i Warszawy?
-
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław
-
Szalony mecz we Wrocławiu! Śląsk - Widzew 3-3!
-
Dlaczego nie warto czekać. Wraca Szkoła Pływania Aquaparku Wrocław!
-
Co nagle to po diable. Śląsk w końcu doczekał się nowego centra!
-
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu
-
Skwer Karaimski na Sępolnie zyska nowe oblicze. Ruszają przygotowania do gruntownej odnowy
-
Pożegnanie z polskim latem. Czas bocianich sejmików
-
1600-letnie cmentarzysko pod Żórawiną. Nowe odkrycia wrocławskich naukowców
-
Puma okazała się żartem. Jest komunikat zespołu zarządzania kryzysowego
-
Arystokratyczny spokój i cztery uzdrawiające źródła. Odkryj Szczawno-Zdrój
-
Końcówka wakacji pod znakiem tańca. Przed nami dwie ostatnie Wrocławskie Potańcówki
-
Ante Simundza przed meczem z Widzewem: Możemy grać lepiej i musimy to robić
Najpopularniejsze
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
Nowy Citroën C3 to model, który wprowadza powiew świeżości do segmentu miejskich samochodów . Już na pierwszy rzut oka wyróżnia się nowoczesnym designem, który łączy dynamiczne linie z charakterystycznymi dla marki detalami stylistycznymi. Samochód został zaprojektowany z myślą o codziennych potrzebach polskich kierowców - jest nie tylko zwrotny i łatwy w prowadzeniu, ale także wyjątkowo przestronny jak na tę klasę pojazdów.
Co dzieje się z biurami we Wrocławiu? Jak miasto wypada na tle Krakowa, Poznania i Warszawy?
Wrocławski rynek biurowy przechodzi zmianę. Firmy nadal wynajmują powierzchnie, ale coraz dokładniej analizują swoje potrzeby, a właściciele starszych budynków muszą konkurować z nowoczesnymi obiektami.


