Żegnamy rondo Ojca Pio. Wrocław podpisał umowę na przebudowę Zwycięskiej

Wroclife • 2025-08-05 Żegnamy rondo Ojca Pio. Wrocław podpisał umowę na przebudowę Zwycięskiej

18 miesięcy potrwa przygotowanie projektu przebudowy ul. Zwycięskiej. Wśród zakładanych zmian jest przebudowa ronda Ojca Pio w klasyczne skrzyżowanie oraz poszerzenie ul. Zwycięskiej o dodatkowe pasy ruchu i drogi rowerowe.

Ulica Zwycięska uchodzi za jedną z najbardziej zakorkowanych wrocławskich ulic. Spółka Wrocławskie Inwestycje potwierdziła, że podpisana została już umowa z firmą Wrocławskie Biuro Projektów Drosystem Sp. z o.o., której zadaniem będzie przygotowanie dokumentacji kompleksowej przebudowy mającej na celu usprawnienie ruchu w tej części miasta.

Pomysł na poprawę przepustowości ul. Zwycięskiej zakłada jej poszerzenie do dwóch pasów ruchu na odcinku od ul. Karkonoskiej do obecnego ronda Ojca Pio. Obecnego – bo w ramach inwestycji rondo ma zniknąć – w jego miejscu wybudowane zostanie klasyczne skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Rozwiązanie to ma pomóc miastu w kontrolowaniu ruchu, co przełoży się na jego usprawnienie.

Planowana inwestycja zakłada też budowę brakujących odcinków dróg rowerowych oraz przebudowę istniejących ciągów pieszych i rowerowych po obu stronach Zwycięskiej. Na wysokości budynku Zwycięska 3 ma powstać nowy przejazd rowerowy z sygnalizacją świetlną. Po zakończeniu przebudowy sygnalizacja świetlna w ciągu ul. Zwycięskiej ma zostać włączona do systemu ITS.

Koszt przygotowania projektu to ponad 1,2 mln zł. Projektant ma 18 miesięcy na przygotowanie dokumentacji. Po tym terminie miasto będzie mogło ogłosić kolejny przetarg i wyłonić wykonawcę prac.

Najpopularniejsze