Wraca „Miasto z Piasku”. Do Sky Towera przywieźli już 10 ton piachu
Od najbliższego czwartku, 26 czerwca, w budynku Sky Tower zobaczymy znów makietę „Miasto z Piasku”. To letnia wystawa sezonowa zorganizowana w ramach Kolejkowa. Do przygotowania letniej wystawy zużyto 10 ton piasku.
„Miasto z Piasku” to kolejna po „Mieście z Piernika” (jest prezentowana zimą) makieta sezonowa w Kolejkowie, którą można oglądać poza wystawą główną. Wakacyjna ekspozycja przygotowywana jest co roku z piasku. W tym sezonie do jej budowy wykorzystano ponad 10 ton kruszywa.
Piaskowa makieta, poza tym że jest kolejną ciekawostką do zobaczenia, jak co roku ma też walor edukacyjny. Część budowli na makiecie wykonanych zostało ze… śmieci, które zamiast do kosza są często zostawiane przez turystów bezpośrednio na plaży.
– Ekologia inspiruje i potrafi zaskakiwać. W Mieście z Piasku pojawią się plażowe leżaki, zamki, smok i mnóstwo przedmiotów, które dostały drugie życie. Nasi miniaturowi mieszkańcy budują swój świat z tego, co znaleźli — to pokazuje, że każdy materiał może stać się częścią historii – mówi Jakub Paczyński, pomysłodawca Kolejkowa.
Na makiecie znalazły się m.in. szklarnie z plastikowych butelek, łodzie malowane resztkami kawy i dekoracje z pozornie zwykłych materiałów. Wszystko osadzone w wakacyjnym klimacie plaży i fantazji.
– Budowanie z piasku to jak tworzenie zamków z marzeń, ale w rzeczywistości. Każde ziarenko jest lekkie, kruche, a mimo to razem mogą zamienić się w zamek lub miasteczko. Pracujemy godzinami, dbając o każdy detal – mówi Antonina Karnicka, modelarka z zespołu Kolejkowa.
Miasto z Piasku można zwiedzać codziennie od 26 czerwca w Kolejkowie, mieszczącym się na I piętrze budynku Sky Tower przy ul. Powstańców Śląskich 95. Ekspozycja jest dostępna w ramach biletu wstępu. Ceny biletów zaczynają się od 30 zł za bilet ulgowy oraz 37 zł za bilet normalny.
Najpopularniejsze teraz
-
Polanica-Zdrój, czyli sztuka kurortowego umiaru
-
Peugeot seria Edition - cena WOW
-
Znamy sparingpartnerów Śląska Wrocław. Pierwszy transfer może zostać dopięty jeszcze w tym tygodniu.
-
Malaly Dembele w Śląsku Wrocław
-
Mieszkańcy Wrocławia mogą ponownie ubiegać się o najem mieszkania w ramach Społecznej Agencji Najmu
-
Znamy terminarz Ekstraklasy. Na początek wymagający rywale
-
David Matsumoto: nasza twarz mówi dużo, ale nie wszystko [Re_Mind]
-
Zielony Klin Południa coraz bliżej. Ruszają przygotowania do wielkiej inwestycji
-
Beże i brązy nie muszą być nudne! Jak ciekawie wkomponować je do swojego wnętrza?
-
Kolej w Bielawie pojedzie nad jezioro i do Gór Sowich
-
Drogowcy nie jadą na urlop. We Wrocławiu szykuje się remontowe lato
-
Wrocław Jazz Meeting na Bastionie Sakwowym. Cztery pokolenia muzyków na jednej scenie
-
Woda w restauracji za darmo. Właściciele lokali podchodzą do pomysłu z dystansem.
-
Wyszukiwarka grobów Wrocław. Jak znaleźć grób na cmentarzu we Wrocławiu? [CMENTARZ OSOBOWICKI, GRABISZYŃSKI, PSIE POLE - WYSZUKIWARKA]
-
Jaki golf męski sprawdzi się na jesień? 5 wzorów, kolorów i fasonów, na które warto zwrócić uwagę
Najpopularniejsze
Peugeot seria Edition - cena WOW
Marka PEUGEOT wprowadziła na polski rynek nowe serie specjalne Edition swoich popularnych modeli PEUGEOT 208 i 2008. Wyróżniają się one nie tylko, typowym dla francuskiej marki spod znaku lwa, odważnym i wyrazistym stylem oraz przyjemnością z jazdy, ale również atrakcyjnym stosunkiem ceny do wartości.
Znamy sparingpartnerów Śląska Wrocław. Pierwszy transfer może zostać dopięty jeszcze w tym tygodniu.
Zawodnicy Ante Simundzy przebywają na urlopach, gdzie realizują rozpisane indywidualne plany treningowe. Zgodnie z zapowiedziami sztab nie zasypia gruszek w popiele i pracuje nad wzmocnieniami kadry.


