Kolejne Juwenalia we Wrocławiu już w przyszłym tygodniu. Tym razem z projektem P.I.W.O. i Śniadaniem z Rektorem
Za nami Juwenalia Wrocławskie na Polach Osobowickich, ale to nie koniec rządów studentów we Wrocławiu. W przyszłym tygodniu odbędą się Juwenalia #WrocławRazem organizowane przez pozostałe uczelnie z Politechniką na czele.
Juwenalia Wrocławskie na Polach Osobowickich były inicjatywą współorganizowaną przez Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny, AWF, Uniwersytet Przyrodniczy, Akademię Wojsk Lądowych oraz kilka uczelni prywatnych. Teraz (21-22 maja) swoją juwenaliową zabawę organizują Politechnika Wrocławska, Akademia Wojsk Lądowych, Uniwersytet SWPS Wrocław, Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu oraz Collegium Witelona Uczelnia Państwowa.
Juwenalia #WrocławRazem odbędą się na Kampusie Długa Politechniki Wrocławskiej (ul. Długa 63). W planie koncerty, strefa atrakcji oraz wiele niespodzianek.
Choć imprezę organizują wybrane uczelnie, do udziału zaproszeni są studenic wszystkich uczelni Wrocłąwia.
– W środę i czwartek startujemy o 16.30. Główną atrakcją będą oczywiście koncerty. Wśród tegorocznych artystów mamy już zespoły Lordofon, Enej, Dwa Sławy, Letni, a także Huberta. Lista będzie się wydłużać, a kolejni muzycy prezentowani są na profilu facebookowym juwenaliów. Dodatkowo w osobnym namiocie będzie się można bawić przy dźwiękach serwowanych przez DJ-ów z Klubu Studenckiego Politechniki Wrocławskiej Bajer – wymienia Andrzej Charytoniuk z Politechniki Wrocławskiej.
Na terenie Juwenaliów nie zabraknie stref: gastronomicznej, atrakcji, a także dodatkowych niespodzianek. Wstęp jest bezpłatny dla osób pełnoletnich lub posiadających legitymację studencką.
Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym prezydenta Wrocławia oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego i jest współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Okołojuwenaliowe wydarzenia na PWr rozpoczną się już w czwartek, 15 maja, gdy wystartują dwudniowe Dni Kultury. Z kolei w piątek, 16 maja, ponownie zobaczymy pokaz kultowego projektu P.I.W.O., czyli Potężnego Indeksowanego Wyświetlacza Oknowego. Iluminacje przygotowane przez członków Koła Naukowego MOS rozbłysną od godz. 22 na osiedlu studenckim Wittigowo.
Przedsmak zabawy juwenaliowej tradycyjnie będzie można poczuć podczas Śniadania z Rektorem, które we wtorek, 20 maja, rozpocznie się o godzinie 10 w Strefie Kultury Studenckiej. Wydarzenie to jest organizowane od 2009 roku i zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów i studentek. Jak zwykle otrzymają oni z rąk rektora posiłek składając się z kanapki i soku. Na każdego, kto przyjdzie do SKS-u, czekać będzie też pamiątkowy i limitowany kubek.
zdjęcie główne: fot. Marek Żółkowski/www.projekt-piwo.pl /Wikipedia (lic. Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.)
Najpopularniejsze teraz
-
Nad Odrę nie tylko na spacer. W Marinie Kleczków można spędzić także muzyczny wieczór
-
Polanica-Zdrój, czyli sztuka kurortowego umiaru
-
Mieszkańcy Wrocławia mogą ponownie ubiegać się o najem mieszkania w ramach Społecznej Agencji Najmu
-
Zielony ring wokół Starego Miasta wreszcie spójny. Nowe przejście przy Bastionie Sakwowym otwarte!
-
Średniowieczny epos i słowiański świt. Wyjątkowy weekend w Leśniczówce Kamionna
-
Bezpieczne Wakacje w Hydropolis. Rodzinny piknik na początek lata
-
Kiedyś myślałem, że jest już dla mnie za późno - mówi aktor, Janusz Chabior.
-
Latynoskie hity otwierają letni sezon tańca pod chmurką
-
Krajobraz bez chaosu reklamowego? Wrocław przygotowuje nowe regulacje
-
30 proc. młodych nie wyklucza stałego wynajmu. 5 filarów mieszkań przyszłościw wg ich oczekiwań
-
Święto miłośników historii na wrocławskich torach! Wyjątkowy krakowski skład typu N debiutuje w stolicy Dolnego Śląska
-
Seksuolog Wrocław - bezpieczne wsparcie w poradni Mentali
-
Gdzie nad wodę koło Wrocławia? Naturalne kąpieliska koło Wrocławia [LISTA MIEJSC]
-
Chińska platforma zakupowa otwiera centrum dystrybucyjne pod Wrocławiem
-
MPK kończy współpracę z firmą Michalczewski
Najpopularniejsze
Polanica-Zdrój, czyli sztuka kurortowego umiaru
Umówmy się: Polanica-Zdrój to nie Sopot, nie ma tu rozmachu Krynicy, a widoki nie zapierają tchu w piersiach tak jak w Karkonoszach. I bardzo dobrze. Ta leżąca u stóp Gór Stołowych i Bystrzyckich miejscowość wygrywa właśnie tym, że nie próbuje nikogo oszołomić. W niewymuszony sposób jest kameralna, czysta i spokojna. Bywalcy, którzy zaglądają tu regularnie, doskonale wiedzą, że choć w Polsce znajdziemy miejsca bardziej spektakularne, to Polanica ma w sobie nonszalancję i grację, których trudno szukać gdzie indziej.
Mieszkańcy Wrocławia mogą ponownie ubiegać się o najem mieszkania w ramach Społecznej Agencji Najmu
Mieszkańcy Wrocławia mają szansę na stabilne i tańsze mieszkania. Urząd Miejski we Wrocławiu oraz Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego ogłosiły nowy nabór wniosków dla osób chętnych do najmu mieszkań w ramach Społecznej Agencji Najmu (SAN).