Po słabym sezonie Śląsk Wrocław zwolnił trenera
W ubiegły weekend Śląsk Wrocław zakończył niezbyt udany sezon PKO Ekstraklasy. Wrocławski zespół ostatecznie zajął piętnaste miejsce – ostatnie dające utrzymanie w lidze. Słaba gra Śląska rozzłościła kibiców, którzy podczas ostatniego meczu ostentacyjnie zeszli z trybun. Teraz za porządki bierze się kierownictwo klubu, które poinformowało właśnie o zwolnieniu trenera.
Chociaż Piotr Tworek miał kontrakt ważny jeszcze przez rok, zarząd klubu poinformował w środę o odwołaniu go z funkcji trenera pierwszej drużyny. Jako powód klub podaje niezadowalające wyniki. Pod wodzą Tworka WKS rozegrał 10 spotkań, z czego 3 przegrał, 6 zremisował, a tylko jedno wygrał.
– Wszyscy w Śląsku Wrocław jesteśmy bardzo rozczarowani poprzednim sezonem. Zarówno miejsce w tabeli, jak i styl, w którym drużyna wywalczyła utrzymanie, są dalekie od oczekiwań i możliwości naszego klubu. Jesteśmy wdzięczni trenerowi Piotrowi Tworkowi za podjęcie w trudnym momencie misji ratowania Ekstraklasy dla WKS-u i wykonanie tego zadania. W ostatnim czasie szczegółowo przeanalizowaliśmy sytuację, w jakiej się znaleźliśmy. Uznaliśmy, że potrzebna jest zmiana funkcjonowania drużyny, jej sposobu pracy i stylu gry. W przyszłym sezonie zespół poprowadzi nowy I trener i sztab szkoleniowy – przekazał Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.
Swoje niezadowolenie z wyników Śląska Wrocław w tym sezonie podczas ostatniego ligowego spotkania okazali także kibice, którzy przed końcem pierwszej połowy meczu z Górnikiem Zabrze rozciągnęli na trybunie banery z hasłami: „Od nowych piłkarzy oczekujemy wyników, dość zatrudniania nieudaczników!” i „To na co zasługujecie to obelgi i szydera, za ten sezon hańby wszyscy do widzenia!”, a następnie demonstracyjnie opuścili trybunę B.
Swoje niezadowolenie z tegorocznych poczynań piłkarzy już połowie marca wyraził też prezydent Jacek Sutryk. – Proszę Zarząd i cały management klubu o szybką reakcję i plan naprawczy, zanim ja to zrobię – grzmiał po remisie z Radomiakiem Radom. Groźby te jednak na nic się nie zdały, bo w kolejnych kolejkach WKS odniósł 1 zwycięstwo, 5 remisów i 3 porażki.
W sobotę z klubem pożegnali się też piłkarze: Waldemar Sobota, Robert Pich, Mark Tamas oraz Dino Stiglec.
Najpopularniejsze teraz
-
Pociągi znów kursują między Wielkopolską a Dolnym Śląskiem. Zakończono modernizację linii za 180 mln zł
-
Centrum Technologiczne ESA jednak w Warszawie
-
Pisarz wyklęty przez PRL patronem tramwaju. Tramwaj Marka Hłaski wyruszył w miasto
-
Wrocław: Od 1 stycznia podwyżka opłat dodatkowych za parkowanie w SPP
-
Na Maślicach powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa
-
Wrocław: Złodziej na hulajnodze zrywa kobietom łańcuszki. Grasuje na Krzykach i Fabrycznej [ZDJĘCIA]
-
Kolejny tysiąc mieszkań komunalnych na sprzedaż. Można je kupić za 60% ceny rynkowej
-
Coraz więcej rannych w wypadkach z udziałem hulajnóg. W dwa lata wzrost o 181%
-
Nowe lodowisko we Wrocławiu otwarte! Zobacz zdjęcia z pierwszych dni [GALERIA]
-
Kolejny rekord odwiedzin Aquaparku Wrocław! 2,5-milionowy gość przyjechał z Kołobrzegu
-
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026]
-
Brutalny samosąd we Wrocławiu. Pobili i ogolili głowę Ukraińca, wszystko nagrali telefonem
-
Ed Sheeran dotrzymał słowa. Zaśpiewał swoją piosenkę po polsku [WIDEO]
-
Wrocław: Kierowca pędził przez Wrocław 121 km/h. Na pokładzie miał rodzącą kobietę [WIDEO]
-
Pożar ciężarówki na Autostradzie A4. Policjanci gasili go samochodowymi gaśnicami [WIDEO]
Najpopularniejsze
Centrum Technologiczne ESA jednak w Warszawie
Polski rząd i Europejska Agencja Kosmiczna ogłosiły dzisiaj, że Centrum Technologiczne ESA, o które starało się kilka polskich miast – w tym Wrocław, powstanie w Warszawie.
Pisarz wyklęty przez PRL patronem tramwaju. Tramwaj Marka Hłaski wyruszył w miasto
Marek Hłasko – związany z Wrocławiem pisarz, wykręty w czasach PRL, został w piątek patronem wrocławskiego tramwaju nr 3306.

