Jedna trzecia wrocławianek wydaje na kosmetyki ponad 300 zł miesięcznie
73% mieszkanek naszego miasta chodzi do kosmetyczki przynajmniej raz w miesiącu. Jak wypada Wrocław na tle największych miast w Polsce?
Badania ankietowe zostały przeprowadzone w lipcu i sierpniu 2021 roku na grupie 1024 kobiet z dziesięciu największych miast w Polsce. Pytano w nich, między innymi, o miesięczny wydatki na kosmetyki, ilość posiadanych kosmetyków, wiarę w ich skuteczność, częstotliwość wizyt u kosmetyczki i typ cery. Jak odpowiadały wrocławianki?
Wrocław drugim najbardziej kosmetycznym miastem w Polsce
Główny ranking został stworzony na podstawie wydatków na zakupy kosmetyków powyżej 300 złotych miesięcznie, częstotliwości wizyt w salonach kosmetycznych oraz liczby posiadanych kosmetyków. Na podium z największą liczbą punktów i z mianem najbardziej kosmetycznych miast w Polsce uplasowały się Poznań, Wrocław i Warszawa.
Poznań zawdzięcza swoją wysoką pozycję m.in. dużemu odsetkowi mieszkanek, które chodzą do kosmetyczki kilka razy w miesiącu (21,3%) oraz posiadają więcej niż 20 kosmetyków (63,9% – pierwsze miejsce w tej kategorii). Warszawa – zdobyła drugą lokatę również dzięki stosunkowo dużej grupie mieszkanek, uczęszczających do salonów przynajmniej raz w miesiącu. Ponad 61% Warszawianek posiada też co najmniej 20 kosmetyków – Warszawę wyprzedza pod tym względem jedynie Poznań. Kobiety z Wrocławia z kolei dominują w grupie osób wydających powyżej 300 złotych na kosmetyki – robi to aż 30,9% z nich. We Wrocławiu zamieszkuje również największa grupa, chodząca do salonów kosmetycznych kilka razy w miesiącu – to aż 26,5% z nich. (Na drugim miejscu znalazł się Poznań – mając 5,4 punktu procentowego niższy wynik.) Za to stosunkowo niewiele z nich posiada więcej niż 20 kosmetyków – pod tym względem Wrocław znalazł się na przedostatnim miejscu rankingu (z wynikiem 41,1%).
Prawie 31% wrocławianek wydaje na kosmetyki ponad 300zł miesięcznie
Około 42% ankietowanych zadeklarowało, że przeznacza na zakup kosmetyków mniej niż 150 złotych miesięcznie. Większość z przebadanych respondentek (58%) wydaje powyżej 150 złotych. W tym: wydatki 42% z nich mieszczą się w zakresie 150 zł – 300 zł, zaś 16% poświęca na ten cel ponad 300 złotych w skali miesiąca. Największy odsetek kobiet deklaruje wydatki powyżej 150 złotych miesięcznie w Łodzi – aż 84,5%. (Warto tu jednak zwrócić uwagę na fakt, że po rozbiciu tych danych na kategorie 150 – 300 złotych i powyżej 300 złotych, okazuje się, że wydatki powyżej 300 złotych to jedynie 15,5%, a 69% – 150 zł – 300 zł). Tuż za Łodzią uplasował się Wrocław: więcej niż 150 złotych w ciągu miesiąca wydaje 80,9% kobiet z tego miasta. (Za to w tym 30,9%, niemal dwukrotnie więcej niż w Łodzi, wydaje powyżej 300 złotych). Pomiędzy drugim a trzecim miejscem – na którym znalazły się Katowice – istnieje różnica blisko 12 punktów procentowych: wydatki wyższe niż 150 złotych zadeklarowało 68,6%.
Do kosmetyczki co najmniej raz w miesiącu
Ponad połowa mieszkanek miast odwiedza salon kosmetyczny rzadziej niż raz w miesiącu – robi to 55% respondentek. Raz w miesiącu do kosmetyczki udaje się 28,3% przebadanych kobiet, a kilka razy w miesiącu – 16,2%. Badanie wykazało korelację pomiędzy częstotliwością wizyt w salonach, a wydatkach na kosmetyki. W grupie kobiet, które przeznaczają na zakupy kosmetyczne powyżej 300 złotych miesięcznie, aż 75,15% chodzi do kosmetyczki raz w miesiącu lub częściej. Można więc przypuszczać, że są to albo kobiety zamożniejsze o wyższych dochodach – mogące sobie pozwolić na większe wydatki – lub osoby, którym szczególnie zależy na dbałości o urodę na ten cel przeznaczają znaczną część ze swoich dochodów.
78,8% mieszkanek Łodzi chodzi do kosmetyczki przynajmniej raz w miesiącu. Na kolejnym miejscu uplasował się Wrocław: 73,6% . Pomiędzy Wrocławiem, a trzecią w zestawieniu Bydgoszczą widać wyraźną różnicę – tutaj raz w miesiącu i częściej kosmetyczkę odwiedza 47,6%. Mogą być zaskoczeni ci, którzy spodziewali się na pierwszych miejscach rankingu Warszawę i Kraków. Te dwa miasta – u boku Gdańska – znalazły się na samym dole zestawienia. W Warszawie przynajmniej raz w miesiącu do kosmetyczki chodzi 38,4%, w Krakowie 36,6%, a w Gdańsku – 28,2%.
Z wynikami badań można zapoznać się na stronie mintishop.pl.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć!
-
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
-
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA]
-
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!
-
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać?
-
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach?
-
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park.
-
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą?
-
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026
-
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE]
-
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia
-
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej
-
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny”
-
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów
-
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
Najpopularniejsze
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
Miękinia pod Wrocławiem stanie się nowym centrum zaawansowanych technologii. Podczas Taiwan Expo 2026 w Warszawie strona tajwańska zdecydowała, że właśnie tam powstanie Tajwański Park Technologiczny, który zostanie zlokalizowany na terenach przygotowanych wcześniej pod inwestycję Intela.
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA]
2 września funkcjonowanie rozpocznie nowy Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej na Lipie Piotrowskiej. Docelowo uczyć się ma tam 1200 dzieci.

