Ekostraż policzyła: W 2024 roku uratowaliśmy 563 ranne jeże

Wroclife • 2025-02-10 Ekostraż policzyła: W 2024 roku uratowaliśmy 563 ranne jeże

Jeże to mali mieszkańcy Wrocławia, którzy są narażeni na liczne niebezpieczeństwa. Wrocławska Ekostraż, która zajmuje się pomocą zwierzętom poinformowała właśnie, że w minionym roku interweniowała wobec rekordowej liczby jeży.

563 jeże były w 2024 roku pacjentami wrocławskiej Ekostraży. Stowarzyszenie zajmowała się pomocom nie tylko jeżowych ofiar wypadków samochodowych, ale i zwierzętom chorującym z innych przyczyn. Wiele z nich udało się uratować.

– W styczniu każdego roku mamy obowiązek wysłać raport z działań ośrodka rehabilitacji Ekostraży, więc jest to dla czas podliczeń i podsumowań. W tym roku mamy absolutny rekord! Udzieliliśmy pomocy aż 563 jeżom. To o 100% więcej niż w ubiegłym roku. Każde z tych zwierząt trafiło do nas dzięki informacji, którą otrzymaliśmy od konkretnych osób. Wiedzę na temat rozpoznania zwierzęcia w potrzebie ludzie ci otrzymali także od was – mówi Katarzyna Szakowska z Ekostraży.

Wolontariusze tłumaczą, że po wyzdrowieniu wiele jeży trafia z powrotem do natury. Z używanych przez stowarzyszenie kamer wynika, że wiele z nich doskonale odnajduje się na wolności po pobycie w azylu.

Empatia na krzywdę jeży może wiązać się z uświadamianiem wrocławian na temat tych małych, pożytecznych zwierząt. W ostatnich czasach, także za sprawą Ekostraży, w mediach ukazało się wiele programów i wzmianek dotyczących jeży. Do akcji włączyły się też jednostki miejskie, jak MPK które wyświetlało w pojazdach specjalne prezentacje multimedialne, czy ZDiUM, który ustawił przy ulicach często uczęszczanych przez jeże specjalne oznakowanie.

Wolontariusze Ekostraży nadal apelują do mieszkańców o uwagę na jeże potrzeby. Jeżeli widzimy ranne zwierzę, nie wahajmy się poprosić o pomoc. Potrzebę interwencji można zgłosić m.in. przez stronę https://ekostraz.pl/skontaktuj-sie/.

Najpopularniejsze

Zmiany na rondzie przy ul. Granicznej. Miasto wybuduje nowy łącznik

Zmiany na rondzie przy ul. Granicznej. Miasto wybuduje nowy łącznik

Już w nocy z 7 na 8 sierpnia zmieni się organizacja ruchu na rondzie Gruzińskich Oficerów Wojska Polskiego przy ul. Granicznej. Nowe rozwiązania mają poprawić płynność ruchu w rejonie zjazdu z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i lotniska. Dodatkowo miasto zapowiada budowę łącznika, który odciąży rondo.
przeczytaj więcej
Szukasz mieszkania we Wrocławiu? Zobacz, co ma do zaoferowania Atal

Szukasz mieszkania we Wrocławiu? Zobacz, co ma do zaoferowania Atal

Kupno mieszkania to jedna z tych decyzji, przy których liczy się nie tylko metraż, układ pomieszczeń czy lokalizacja. Równie ważne jest to, od kogo kupujemy nieruchomość. Doświadczenie dewelopera, wynikające choćby z liczby zrealizowanych przez niego inwestycji, może być równie ważne. Renoma firmy, jakość realizowanych projektów oraz poczucie bezpieczeństwa i pewności podczas całego procesu zakupu są trudne do przecenienia.
przeczytaj więcej
Gajowicka przestanie być „odcinkiem testowym dla zawieszeń”. Rusza remont między Hallera a Racławicką

Gajowicka przestanie być „odcinkiem testowym dla zawieszeń”. Rusza remont między Hallera a Racławicką

Kierowcy od lat żartowali, że przejazd ulicą Gajowicką przypomina bardziej próbę wytrzymałości samochodowego zawieszenia niż zwykłą miejską trasę. Teraz jeden z najbardziej wyeksploatowanych fragmentów ulicy doczeka się remontu. Od 8 sierpnia drogowcy rozpoczną prace na odcinku od al. Hallera do ul. Racławickiej.
przeczytaj więcej
Zmiany w organizacji ruchu przy ul. Gazowej. Od 8 sierpnia kierowców czekają utrudnienia

Zmiany w organizacji ruchu przy ul. Gazowej. Od 8 sierpnia kierowców czekają utrudnienia

Od 8 sierpnia zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic Gazowej, Karwińskiej i Mościckiego. W związku z kolejnym etapem inwestycji kierowcy muszą przygotować się na ruch wahadłowy oraz utrudnienia, które potrwają do końca września.
przeczytaj więcej