Wrocław: Policja odebrała złodziejom łupy o wartości 25 tys. zł. Sprawdź, czy nie mieli nic Twojego! [ZDJĘCIA]

Wroclife • 2022-05-19 Wrocław: Policja odebrała złodziejom łupy o wartości 25 tys. zł. Sprawdź, czy nie mieli nic Twojego! [ZDJĘCIA]

Policjanci z komisariatu przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w ostatnim czasie trudnili się włamaniami do samochodów. Bandytom udało się odebrać przeróżne skradzione przedmioty o łącznej wartości prawie 25 tys. zł. Mundurowi publikują zdjęcia odzyskanych łupów i proszą osoby, które rozpoznają swoje rzeczy o kontakt z komisariatem.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 23, 35 i 42 lat. Dwójka z nich zajmowała się włamaniami do zaparkowanych pojazdów, z których zabierali radia, narzędzie i inne cenne przedmioty. Trzeci z nich zajmował się z kolei sprzedażą skradzionych rzeczy.

– Przestępcze trio usłyszało już zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, kradzieży, a także paserstwa. 23 i 42-latkowi grozić może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności, a ich 35-letni kompan może trafić za kratki na 5 lat – mówi sierż. szt. Paweł Noga z KMP we Wrocławiu.

Część z odzyskanych rzeczy trafiła już do swoich prawowitych właścicieli, jednak sporo przedmiotów wciąż znajduje się w policyjnym magazynie. Mundurowi z komisariatu Grabiszynek publikują zdjęcia sprzętu, który wciąż czeka na swoich właścicieli.

Osoby, które z padły ofiarą przestępstwa i rozpoznają swoje przedmioty na powyższych zdjęciach mogą zgłaszać się po odbiór telefonicznie 47 87 155 12 lub 47 87 155 19.

Najpopularniejsze