Władze wrocławskiego lotniska podliczyły liczbę pasażerów. Jest spora niespodzianka

Wroclife • 2024-09-10 Władze wrocławskiego lotniska podliczyły liczbę pasażerów. Jest spora niespodzianka

Władze Portu Lotniczego Wrocław podsumowały sezon wakacyjny. Licznik pasażerów w sezonie przekroczył 1,5 mln osób – to najlepszy wynik w historii portu.

To, że tegoroczne wakacje na wrocławskim lotnisku mogą być rekordowe zapowiadały już cząstkowe wyniki z czerwca i lipca. Teraz władze lotniska podsumowały cały sezon wakacyjny trwający od początku czerwca do końca sierpnia. W tym okresie przez wrocławski port przewinęło się ponad 1,5 mln pasażerów czyli o ok. 200 tys. osób więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Popyt na loty rósł wraz z upływem czasu: 479 tysięcy skorzystało z lotniska w czerwcu, 518 tysięcy w lipcu i rekordowe aż 524 tysiące w sierpniu. Wszystko to przełożyło się na rekordowy wynik w sezonie wakacyjnym. Co istotne poziom wypełnienia samolotów startujących i lądujących w stolicy Dolnego Śląska wyniósł 93% w przypadku tanich linii lotniczych oraz 96% w przypadku lotów czarterowych.

Doskonałe wyniki osiągnięte podczas tegorocznych wakacji przez Port Lotniczy Wrocław tylko potwierdzają, że przygotowana wspólnie z przewoźnikami oferta idealnie trafiła w gusta podróżnych. Bardzo cieszy fakt, że wzrosty rozkładają się równomiernie pomiędzy przewoźników tradycyjnych, niskokosztowych i czartery. W każdym z tych obszarów notujemy przynajmniej kilkunastoprocentową poprawę rok do roku, co tylko potwierdza atrakcyjność naszej siatki połączeń. Szczególnie cieszy 27% wzrost w przypadku rejsów czarterowych, który przełożył się na niemal pół miliona obsłużonych turystów – zaznacza Karol Przywara, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Hitem tegorocznych wakacji wśród pasażerów podróżujących samodzielnie (nie z biurami podróży) były Włochy. Ten kierunek wybrało prawie 150 tys. osób. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również niskokosztowe połączenia z Wrocławia do słonecznej Hiszpanii. Na ten kierunek zdecydowało się 112 tysięcy pasażerów wylatujących i wracających do Wrocławia.

Ponad 500 tysięcy pasażerów obsłużonych zarówno w lipcu, jak i w sierpniu było prawdziwym testem dla naszego lotniska, które było projektowane z założeniami obsłużenia ok. 4 mln podróżnych rocznie. Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich pracowników Portu Lotniczego Wrocław za nami bardzo udany sezon wakacyjny a przed nami rekordowe w naszej historii inwestycje, które przygotują nas na bicie kolejnych rekordów – podkreśla Dariusz Kowalczyk, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Dużą popularnością w tym sezonie cieszyły się też loty do Zadaru, Mediolanu Bergamo, Bolonii i Walencji. Podróżni wybierający wypoczynek z biurami podróży najczęściej decydowali się na turecką Antalyię i grecki Heraklion. Warte odnotowania jest rekordowo duże zainteresowanie połączeniem Wrocław-Seul realizowane raz w tygodniu przez PLL LOT – w sierpniu poziom wypełnienia wyniósł powyżej 90%.

Najpopularniejsze

Nowe osoby w zespole Architekta Miasta Wrocławia. To oni mają dbać o ład przestrzenny w mieście

Nowe osoby w zespole Architekta Miasta Wrocławia. To oni mają dbać o ład przestrzenny w mieście

Zespół Architekta Miasta Wrocławia ma trzech nowych członków. Do dziesięcioosobowego gremium, którego celem jest dbanie o ład przestrzenny stolicy Dolnego Śląska, dołączają prof. Magdalena Baborska-Narożny, mgr inż. Rafał Zarzycki i mgr inż. arch. Łukasz Komar.
przeczytaj więcej
Chery TIGGO 7 HEV – nowoczesny SUV hybrydowy dla wymagających kierowców – już od 124 900 zł

Chery TIGGO 7 HEV – nowoczesny SUV hybrydowy dla wymagających kierowców – już od 124 900 zł

Rosnące ceny paliwa, potrzeba komfortowej jazdy i oczekiwania wobec nowoczesnych technologii sprawiają, że kierowcy coraz częściej wybierają samochody hybrydowe. Jednym z modeli, który szczególnie wyróżnia się w segmencie SUV-ów, jest Chery TIGGO 7 HEV – nowoczesna hybryda łącząca dynamiczne osiągi, bogate wyposażenie i atrakcyjną cenę.
przeczytaj więcej
Dolny Śląsk: Trwa rewitalizacja linii nr 319. Po zakończeniu „tiry pójdą na tory” [NOWE ZDJĘCIA]

Dolny Śląsk: Trwa rewitalizacja linii nr 319. Po zakończeniu „tiry pójdą na tory” [NOWE ZDJĘCIA]

To inwestycja, która ma odciążyć drogi kołowe na Dolnym Śląsku. Od jesieni ubiegłego roku trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 319 Strzelin–Kondratowice–Łagiewniki. Po remoncie ma być to ważny szlak transportowy ze strzelińskiego kamieniołomu zarówno w kierunku Wrocławia, jak i Pragi.
przeczytaj więcej
PKP planuje remont linii na Trzebnicę i Oleśnicę oraz remont stacji Wrocław Psie Pole

PKP planuje remont linii na Trzebnicę i Oleśnicę oraz remont stacji Wrocław Psie Pole

Spółka PKP PLK ogłosiła we wtorek przetarg na modernizację 3-kilometrowego odcinka linii kolejowej z Wrocławia do Kluczborka. Wyremontowany ma zostać fragment trasy między stacjami Wrocław Sołtysowice i Wrocław Psie Pole. Przebudowana ma zostać też sama stacja na Psim Polu.
przeczytaj więcej
United States|NA