Dwie kolejne podwrocławskie gminy wprowadzają bilety na URBANCARD
Od 2 września wdrożony zostanie kolejny krok w kierunku ułatwienia zakupów biletów w liniach podmiejskich. Do systemu URBANCARD dołącza pięć linii kursujących przez gminy Wisznia Miała i Żórawina.
W ramach jednolitego systemu URBANCARD można już kupować bilety na połączenia realizowane na terenie gmin Kąty Wrocławskie i Czernica. Teraz do wspólnego systemu dołączalą linie 905, 908, 930 kursujące między Wrocławiem i miejscowościami w gminie Wisznia Mała oraz 903 i 913 w gminie Żurawina.
– Współpraca Wrocławia z okolicznymi gminami jest coraz mocniejsza i idą za nią konkretne rozwiązania dla mieszkańców. Na liniach, których organizatorem jest gmina Wrocław, bilety będzie można kupić na takich samych zasadach jak we Wrocławiu. Rozszerzenie systemu URBANCARD oznacza, że dokonamy tego szybciej, znacznie łatwiej i na wiele możliwych sposobów. A proste rozwiązania stanowią zachętę dla pasażerów i sprawiają, że korzystanie z komunikacji aglomeracyjnej staje się atrakcyjniejsze – mówi Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu UM.
W związku ze zmianą systemu sprzedaży biletów kierowcy na przystankach będą otwierać wszystkie drzwi, a nie tylko pierwsze. Pasażerowie nie będą już musieli kupować biletu u kierowcy, a zrobią to w biletomacie płacąc kartą zbliżeniową lub doładowaną wcześniej Elektroniczną Portmonetką (karta URBANCARD EP). Bilety na te linie od września będzie można też kupować przez aplikację mobilną.
Za gotówkę papierowe bilety będzie można też nabyć w 160 automatach biletowych rozmieszczonych na terenie Wrocławia oraz w około 200 punktach należących do sieci sprzedaży Mennicy Polskiej. Punkty sprzedaży tradycyjnych biletów mają funkcjonować też w samych gminach.
Zmiana systemu sprzedaży biletów nie wpływa na dotychczasowe ceny przejazdów, ani trasy linii.
Najpopularniejsze teraz
-
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach
-
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
-
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
-
We Wrocławiu powstaje Uniwersyteckie Centrum Neurologii i Neurochirurgii. „Ekstraklasa w leczeniu udarów”
-
Nowe koszulki Śląska Wrocław! Cała Polska już wie, że są najładniejsze w Ekstraklasie.
-
Linia 122 pojedzie dalej. Od 1 sierpnia autobusy dojadą ulicą Gagarina
-
Dziś Światowy Dzień Radia. Jakich stacji można słuchać we Wrocławiu? [LISTA CZĘSTOTLIWOŚCI]
-
„Maj z Muzyką Dawną” we Wrocławiu, Żórawinie i Strzelinie. Będzie można się zabawić jak setki lat temu
-
Wrocławianie wywożą śmieci na potęgę. Jakie odpady najczęściej trafiają do PSZOK?
-
Nowe zaplecze dla sportowców na Zakrzowie. Miasto ogłosiło przetarg
-
Jak zarejestrować samochód zabytkowy?
-
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026
-
Pięć nowych kierunków na Politechnice Wrocławskiej. Sztuczna inteligencja przebojem wchodzi na uczelnię
-
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025]
-
Kąpieliska i baseny we Wrocławiu. Ile w 2025 r. kosztują bilety?
Najpopularniejsze
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach
Politechnika Wrocławska prowadzi dodatkową rekrutację na studia I stopnia. Kandydaci mogą wybierać spośród około 40 kierunków we Wrocławiu oraz w filiach uczelni w Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze.
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
Około 400 uczestników wzięło udział w piątkowym Nightskatingu we Wrocławiu. Miłośnicy rolek, wrotek i longboardów pokonali wieczorem trasę prowadzącą przez główne ulice miasta, rozpoczynając i kończąc przejazd przy Narodowym Forum Muzyki.
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
W najbliższy weekend, 25 i 26 lipca, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice ponownie zamieni się w plenerowe kino. Tym razem pokazy odbędą się na Padoku Zielonym, gdzie będzie można bezpłatnie obejrzeć filmy „Drama” i „Wielka Warszawska”.

