Z okazji święta we Wrocławiu odbędzie się koncert pieśni patriotycznych

Wroclife • 2024-08-14 Z okazji święta we Wrocławiu odbędzie się koncert pieśni patriotycznych

15 sierpnia we Wrocławiu zabrzmią pieśni patriotyczne związane z Cudem nad Wisłą. Specjalnego koncertu mieszkańcy będą mogli wysłuchać w Kościele Garnizonowym.

Wydarzenie „WROCŁAWianie ŚPIEWAją” skierowane jest do wszystkich mieszkańców, którzy aktywnie chcieliby spędzić Dzień Wojska Polskiego. Koncert odbędzie się o godz. 19:00 w Bazylice św. Elżbiety czyli tzw. Kościele Garnizonowym przy Rynku.

Koncert otworzy Bogurodzica, a w trakcie spotkania usłyszymy także takie utwory jak m.in. Warszawianka czy Wojenko, wojenko. Organizatorzy koncertu skupili się na utworach, które są bezpośrednio związane z Cudem nad Wisłą.

Przed publicznością w czwartek wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych ale także Chór Uniwersytetu Przyrodniczego oraz duety wokalne wojskowych z wrocławskiej Bazy Logistycznej. Z kolei prof. Piotr Rojek poza opieką nad całym koncertem, przygotował również improwizację organową nt. Czerwonych Maków.

Cały program został zamknięty w 27 pozycjach. Szczegółowy program poniżej:

найбільш популярний