Wrocław: Od poniedziałku rosną stawki opłat dodatkowych za parkowanie [NOWE KWOTY]

Wroclife • 2024-06-26 Wrocław: Od poniedziałku rosną stawki opłat dodatkowych za parkowanie [NOWE KWOTY]

Od najbliższego poniedziałku wzrastają stawki tzw. opłat dodatkowych za parkowanie na miejskich parkingach. Chodzi o kary nakładane na kierowców za brak biletu parkingowego lub parkowanie po utracie ważności biletu.

Choć powszechnie mówi się o „mandacie” za parkowanie, w rzeczywistości kara ta nosi nazwę „opłaty dodatkowej”, bo mandaty wystawiają tylko służby państwowe.

Od 1 lipca we Wrocławiu zmieni się wysokość kar za parkowanie bez ważnego biletu. Ma to związek z powiązaniem wysokości tych opłat z wysokością płacy minimalnej, która od 1 lipca wzrasta z 4242 zł do 4300 zł.

W związku ze zmianą od poniedziałku, 1 lipca kary za parkowanie bez biletu we Wrocławiu będą wynosić odpowiednio:

  • za brak opłaty – zamiast 212,10 zł (w razie uiszczenia opłaty w terminie do 7 dni) i 424,20 zł (po 7 dniach) odpowiednio 215 zł i 430 zł;

  • za przekroczony czas postoju – zamiast 127,26 zł (do 7 dni) i 254,52 zł (po 7 dniach) odpowiednio 129 zł i 258 zł.

найбільш популярний