Wrocław: 52-latek myślał, że kupuje mieszkanie w atrakcyjnej cenie. Nie ma ani mieszkania, ani pieniędzy

Wroclife • 2024-05-07 Wrocław: 52-latek myślał, że kupuje mieszkanie w atrakcyjnej cenie. Nie ma ani mieszkania, ani pieniędzy

52-letni mieszkaniec Wrocławia to ofiara oszustów, którzy zaoferowali mu kupno mieszkania w atrakcyjnej cenie. Mężczyzna wpłacił na konto fałszywego sprzedającego zaliczkę, po czym okazało się, że żadnego mieszkania na sprzedaż nie ma.

Policja ujawnia kulisy śledztwa ku przestrodze i uczula by zachować czujność przy transakcjach z nieznajomymi. Śledczy obecnie poszukują oszusta, którego ofiarą padł 52-latek z Wrocławia. Mężczyzna w Internecie znalazł ofertę kupna mieszkania w Warszawie w atrakcyjnej cenie. Chęć zakupu miał potwierdzić poprzez wpłacenie na konto osoby podającej się z pośrednika 5 tys. zł zaliczki, co bezzwłocznie zrobił by nie tracić szansy na własne „M” w Stolicy.

– Niestety pieniądze zniknęły. Gdy tylko pokrzywdzony wpłacił ustaloną kwotę na rachunkach wskazany przez "sprzedającego" słuch po nim zaginął, a on sam została z niczym – mówi mł. asp. Rafał Jarząb z wrocławskiej policji.

Mundurowi od lat prowadzą liczne akcje profilaktyczne przestrzegające przed oszustwami w sieci.

Pamiętajmy, że zakupy z nieznanego źródła, od osoby, z którą kontakt jest ograniczony, np. jedynie do komunikatora internetowego oraz akceptowanie tylko płatności z góry, powinny od razu wzbudzić nasze podejrzenia, co do wiarygodności takiej oferty – przestrzega mł. asp. Rafał Jarząb.

W przypadku tak poważnych zakupów jak zakup mieszkania, gdy nie mamy pewności co do wiarygodności sprzedającego zawsze możemy zwrócić się o pomoc do pośrednika obrotu nieruchomościami. Osoba taka ma większe doświadczenie przy tego typu transakcjach i bez problemu powinna rozpoznać złe intencje sprzedającego.

Najpopularniejsze