Wyniki wyborów Wrocław 2024. Sutryk i Bodnar w II turze; Tylko 3 komitety w radzie miejskiej [WYNIKI, NAZWISKA, 100% KOMISJI PKW]

Wroclife • 2024-04-08 Wyniki wyborów Wrocław 2024. Sutryk i Bodnar w II turze; Tylko 3 komitety w radzie miejskiej [WYNIKI, NAZWISKA, 100% KOMISJI PKW]

Już wszystkie obwodowe komisje wyborcze z Wrocławia przekazały protokoły do PKW. Znamy już na razie nieoficjalne, ale zebrane w 100% okręgów wyniki, które dla Jacka Sutryka i Izabeli Bodnar są gorsze od sondaży zaprezentowanych w niedzielny wieczór.

Dane z PKW pokazują wyraźnie, że zaprezentowany w niedzielny wieczór sondaż IPSOS dla Polsatu, TVN i TVP nieco się mylił. W przypadku wyników liderów Jacka Sutryka i Izabeli Bodnar, wynik obojga kandydatów był nieco przeszacowany, z kolei Łukasz Kasztelowicz z PiS uzyskał wynik znacznie lepszy od szacunku prezentowanego przez największe telewizje.

Wyniki PKW ze 100% okręgów we Wrocławiu:

  1. Jacek Sutryk – 34,33% (wcześniej w sondażu IPSOS: 38,9%)

  2. Izabela Bodnar – 29,80% (wcześniej w sondażu IPSOS: 31,4%)

  3. Łukasz Kasztelowicz - 19,17% (wcześniej w sondażu IPSOS: 13,6%)

  4. Jerzy Michalak - 7,98% (wcześniej w sondażu IPSOS: 7,9%)

  5. Robert Grzechnik - 5,37% (wcześniej w sondażu IPSOS: 4,9%)

  6. Grzegorz Prigan - 3,35% (wcześniej w sondażu IPSOS: 3,2%)

Wyniki wyborów do Rady Miejskiej Wrocławia

Są już też pełne wyniki wyborów do Rady Miejskiej Wrocławia. W 37-osobowej radzie aż 23 miejsca zajmą reprezentacji Koalicji Obywatelskiej. Jeżeli wszyscy przystąpią do jednego klubu, będą mieć we Wrocławiu samodzielną większość. W radzie zasiądzie też 8 radnych PiS oraz 6 wybranych ze wspólnego komitetu Jacka Sutryka i Lewicy. Mandat radnego uzyskał m.in. sam prezydent Sutryk.

Co ciekawe mimo iż kandydatka Trzeciej Drogi przeszła do II tury, to ugrupowanie to nie będzie miało w przyszłej radzie miejskiej swojego ani jednego przedstawiciela. Mimo przekroczenia progu wyborczego, ani jednego mandatu nie wywalczyła też koalicji Konfederacji i PJJ.

  • Koalicja Obywatelska – 42,13% – 23 mandaty

  • Prawo i Sprawiedliwość – 21,47% – 8 mandatów

  • Jacek Sutryk Lewica i Samorządowcy – 14,19% – 6 mandatów

  • Trzecia Droga – 8,42%

  • Konfederacja PJJ Bezpartyjni – 6,14%

  • Bezpartyjni Samorządowcy – 4,27%

  • Wrocławianie dla Wrocławian – 3,30%

  • Kamraci dla Wrocławia – 0,08%

Osoby wybrane do rady:

Okręg nr 1

KO:

  • Izabela Duchnowska (5230 głosów)

  • Igor Wójcik (3221)

  • Krzysztof Zalewski (1697)

PiS:

  • Łukasz Kasztelowicz (5171)

JSLiS:

  1. Dominik Kłosowski (1438)

Okręg nr 2

KO:

  • Piotr Uhle (5571)

  • Maciej Zieliński (2228)

  • Ewa Wrońska (226)

PiS:

  • Karolina Mrozowska (4058)

JSLiS:

  • Anna Kołodziej (1776)

Okręg nr 3

KO:

  • Agnieszka Rybczak (7478)

  • Jakub Nowotarski (3215)

  • Joanna Pieczyńska (1013)

PiS:

  • Andrzej Kilijanek (4167)

JSLiS:

  • Jarosław Krauze (1846)

Okręg nr 4

KO:

  • Robert Leszczyński (3625)

  • Edyta Skuła (3594)

  • Agnieszka Dusza (2977)

  • Sebastian Lorenc (2434)

PiS:

  • Robert Pieńkowski (3429)

JSLiS:

  • Jacek Sutryk (2822) - w przypadku wyboru na Prezydenta: Dorota Pędziwiatr (2095)

Okręg nr 5

KO:

  • Martyna Stachowiak (3699)

  • Tadeusz Grabarek (3571)

  • Jakub Janas (1417)

PiS:

  • Dariusz Piwoński (3421)

JSLiS:

  • Bartłomiej Ciążyński (2104)

Okręg nr 6

KO:

  • Dominika Kontecka (5542)

  • Robert Suligowski (3658)

  • Sławomir Czerwiński (2120)

PiS:

  • Łukasz Olbert (4962)

  • Sławomir Śmigielski (1708)

JSLiS:

  • Robert Maślak (2324)

Okręg nr 7

KO:

  • Magdalena Razik-Trziszka (6804)

  • Mateusz Żak (4909)

  • Ewa Wolak (2246)

  • Marzena Bogusz (714)

PiS:

  • Michał Kurczewski (4982)

Najpopularniejsze

Nad Odrę nie tylko na spacer. W Marinie Kleczków można spędzić także muzyczny wieczór

Nad Odrę nie tylko na spacer. W Marinie Kleczków można spędzić także muzyczny wieczór

Od kilku lat widzimy ponowną tendencję do powrotu miasta nad rzekę. Nadodrzańskie wały to nie tylko miejsce do spacerów i przejażdżek rowerowych, ale to też przestrzenie, które popołudniami zaczynają tętnić życiem. Niezobowiązująca atmosfera, gwar i muzyka pozwalają oderwać się od codzienności. Marina Kleczków również zaprasza na ciekawe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe.
przeczytaj więcej
Polanica-Zdrój, czyli sztuka kurortowego umiaru

Polanica-Zdrój, czyli sztuka kurortowego umiaru

Umówmy się: Polanica-Zdrój to nie Sopot, nie ma tu rozmachu Krynicy, a widoki nie zapierają tchu w piersiach tak jak w Karkonoszach. I bardzo dobrze. Ta leżąca u stóp Gór Stołowych i Bystrzyckich miejscowość wygrywa właśnie tym, że nie próbuje nikogo oszołomić. W niewymuszony sposób jest kameralna, czysta i spokojna. Bywalcy, którzy zaglądają tu regularnie, doskonale wiedzą, że choć w Polsce znajdziemy miejsca bardziej spektakularne, to Polanica ma w sobie nonszalancję i grację, których trudno szukać gdzie indziej.
przeczytaj więcej
Michał Kosiński: co lajki mówią o naszej osobowości? [Re_Mind]

Michał Kosiński: co lajki mówią o naszej osobowości? [Re_Mind]

Ile można dowiedzieć się o człowieku z danych, które mimochodem zostawia w sieci? O tym 24 czerwca podczas Re_Mind we Wrocławiu opowie Michał Kosiński, badacz ze Stanford Graduate School of Business.
przeczytaj więcej
MPWiK Wrocław wzmacnia cyfrowe bezpieczeństwo wodociągów

MPWiK Wrocław wzmacnia cyfrowe bezpieczeństwo wodociągów

MPWiK Wrocław pozyskało ponad 1,1 mln zł z KPO na wzmocnienie cyberbezpieczeństwa infrastruktury wodociągowej. Chodzi o systemy, które wspierają dostarczanie wody do Wrocławia i części aglomeracji.
przeczytaj więcej