Wrocławscy studenci pobiegną dla małej Lenki. Ruszyły zapisy na WBA
Ruszyły już zapisy do tegorocznego Wrocławskiego Biegu Akademickiego. Impreza odbędzie się 26 maja w Parku Grabiszyńskim. Studenci pobiegną nie tyko dla zdrowia i rywalizacji, ale także by pomóc 2,5 letniej wrocławiance.
– Wrocławski Bieg Akademicki to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie tworzone przez studentów z Uniwersytetu Ekonomicznego w celu niesienia pomocy charytatywnej. Chcemy pomagać, szerzyć sport i zdrowy styl życia wśród studentów oraz mieszkańców Wrocławia i nie tylko – opowiada Natasza Madej z Uniwersytetu Ekonomicznego.
Podobnie, jak w poprzednim roku dochód z pakietów startowych w WBA zostanie przeznaczony na leczenie małej Lenki z Wrocławia. 2,5 letnia dziewczynka od urodzenia choruje na zespół Retta, który objawia się uwstecznieniem rozwoju, zaburzeniami motoryki ciała i padaczką. Dzięki dodatkowemu funduszowi będzie mogła kontynuować terapię genową w Stanach Zjednoczonych.
Sam bieg we Wrocławiu zostanie zorganizowany już po raz dziesiąty. 26 maja 2024 r. w Parku Grabiszyńskim wytyczone zostaną aż cztery trasy: 2,5-, 5- i 10-kilometrowe dla biegaczy oraz 2,5-kilometorwa trasa nordic walking. Wydarzenie urozmaici, bogata w atrakcje strefa okołoeventowa, dostępna dla biegaczy, ich rodzin, przyjaciół i kibiców.
Wrocławski Bieg Akademicki jest tworzony przez studentów z Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów, działającej przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Do udziału w biegu mogą zapisywać się jednak nie tylko studenci. Zapisy możliwe są przez stronę: www.wroclawskibiegakademicki.com.
Najpopularniejsze teraz
-
Pociągi znów kursują między Wielkopolską a Dolnym Śląskiem. Zakończono modernizację linii za 180 mln zł
-
Centrum Technologiczne ESA jednak w Warszawie
-
Pisarz wyklęty przez PRL patronem tramwaju. Tramwaj Marka Hłaski wyruszył w miasto
-
Wrocław: Od 1 stycznia podwyżka opłat dodatkowych za parkowanie w SPP
-
Na Maślicach powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa
-
Wrocław: Złodziej na hulajnodze zrywa kobietom łańcuszki. Grasuje na Krzykach i Fabrycznej [ZDJĘCIA]
-
Kolejny tysiąc mieszkań komunalnych na sprzedaż. Można je kupić za 60% ceny rynkowej
-
Brutalny samosąd we Wrocławiu. Pobili i ogolili głowę Ukraińca, wszystko nagrali telefonem
-
Coraz więcej rannych w wypadkach z udziałem hulajnóg. W dwa lata wzrost o 181%
-
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026]
-
Nowe lodowisko we Wrocławiu otwarte! Zobacz zdjęcia z pierwszych dni [GALERIA]
-
Kolejny rekord odwiedzin Aquaparku Wrocław! 2,5-milionowy gość przyjechał z Kołobrzegu
-
Wrocław: Kierowca pędził przez Wrocław 121 km/h. Na pokładzie miał rodzącą kobietę [WIDEO]
-
Ed Sheeran dotrzymał słowa. Zaśpiewał swoją piosenkę po polsku [WIDEO]
-
Pożar ciężarówki na Autostradzie A4. Policjanci gasili go samochodowymi gaśnicami [WIDEO]
Najpopularniejsze
Centrum Technologiczne ESA jednak w Warszawie
Polski rząd i Europejska Agencja Kosmiczna ogłosiły dzisiaj, że Centrum Technologiczne ESA, o które starało się kilka polskich miast – w tym Wrocław, powstanie w Warszawie.
Pisarz wyklęty przez PRL patronem tramwaju. Tramwaj Marka Hłaski wyruszył w miasto
Marek Hłasko – związany z Wrocławiem pisarz, wykręty w czasach PRL, został w piątek patronem wrocławskiego tramwaju nr 3306.

