Wrocław: Kładka św. Antoniego odbudowana. Znamy termin otwarcia

Wroclife • 2024-02-13 Wrocław: Kładka św. Antoniego odbudowana. Znamy termin otwarcia

Kładka św. Antoniego łącząca Podwale i okolice ul. Włodkowica została odbudowana i jest gotowa do użytku. Miasto podało już termin jej otwarcia oraz zdradziło, jakie atrakcje będą czekały na pierwszych, którzy przez nią przejdą.

Przypomnijmy, że kładka prze fosę została uszkodzona latem 2022 roku przez drzewo, które zawaliło się na nią z powodu suszy. Po incydencie, który naruszył konstrukcję nośną przeprawy, obiekt został zamknięty. W ostatnich miesiącach dokonano gruntownego remontu mostku, który już jest gotowy do użytku.

Wrocławski magistrat poinformował właśnie, że kładka św. Antoniego zostanie otwarta 14 lutego 2024 r. czyli w Walentynki. Z okazji otwarcia magistrat zaprasza tu zakochanych, kusząc ich wyjątkową atrakcja.

– Aby uwiecznić te chwile, w godzinach 11.00-13.00 i 16.00-18.00 na kładce będzie czekał fotograf, który w wyjątkowej aranżacji przystrojonej kładki zrobi wszystkim chętnym pamiątkowe zdjęcie. Dla urozmaicenia będzie można użyć rekwizytów - ramek i serduszek oraz balonów z helem umieszczonych na samej kładce św. Antoniego – zapowiada Mikołaj Czerwiński z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wrocławskie instytucje z okazji Walentynek przygotowały też szereg innych atrakcji. Miejskie lodowiska sygnowane marką Spartan w godz. 20-22 wprowadzą promocję, w ramach której pary, które odwiedzą ślizgawki zapłacą za pierwszą godzinę tylko bilet za jedną osób. Z kolei MPK Wrocław i Tarczyński Arena przygotowały na ten dzień konkursy fotograficzne (szczegóły na profilach spółek na Facebooku). Konkurs na najpiękniejszą walentynkową parę przygotowało też wrocławskie zoo.

Najpopularniejsze