Policjanci z całej Polski oddadzą hołd wrocławskim funkcjonariuszom zamordowanym na służbie
We wtorek, 5 grudnia o godz. 17:00 w całej Polsce zawyją policyjne syreny. W ten sposób policjanci uczczą pamięć asp. szt. Daniela Łuczyńskiego i asp. szt. Ireneusza Michalaka zastrzelonych przez bandytę w ubiegły weekend we Wrocławiu.
– Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się. Dzisiaj 5 grudnia o godz. 17:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów. Oddajmy cześć Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków Policjanta. Pokażmy jedność i pamięć o naszych poległych Kolegach. Cześć ich pamięci – zaapelował do funkcjonariuszy gen. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji.
Policjanci będący w tym czasie na patrolach mają oddać hołd zmarły poprzez włączenie syren w radiowozach, a mundurowi poza pojazdami w pozycji zasadniczej, salutując. Policjanci i pracownicy znajdujący się w tym czasie w biurach, zostali poproszeni przez związkowców o wyjście z budynków na place przed komendami.
We Wrocławiu pamięć policjantów zostanie uczczona także w pojazdach MPK. O godz. 17:00 w autobuach i tramwajach ma zostać włączony sygnał alarmowy. Pojazdy nie będą się jednak zatrzymywać.
W upamiętnieniu swoich kolegów udział wziąc mają też strażnicy miejscy z Wrocławia. - Strażnicy miejscy oddadzą cześć zmarłym kolegom, włączając w radiowozach sygnały świetlne i dźwiękowe. Poza radiowozami strażnicy oddadzą cześć salutując - przekazał Waldemar Forysiak, zastępca komendanta tej formacji.
Związkowcy z policyjnej „Solidarności” prowadzą też zbiórkę pieniędzy, która ma zostać przekazana rodzinom zabitych funkcjonariuszy. – W związku z potrzebą serca, okazania wsparcia rannym policjantom oraz ich rodzinom oraz zwykłą ludzką solidarnością, uruchamiamy tą zrzutkę by móc wesprzeć nie tylko duchowo, ale i materialnie rodziny, które na pewno będą wymagały wsparcia. Pieniądze zdrowia nigdy nie zwracają, ale mogą sprawić, że problem skąd wziąć środki finansowe zostanie rozwiązana – napisali w opisie zbiórki policjanci.
W ciągu zaledwie kilku dni do zbiórki na portalu Zrzutka.pl dołożyło się ponad 5,8 tys. osób, które do tej pory uzbierały 288 tys. zł.
Przypomnijmy, że policjanci z komisariatu Wrocław-Fabryczna zmarli w poniedziałek. Asp. szt. Daniel Łuczyński i asp. szt. Ireneusz Michalak zostali postrzeleni w piątkowy wieczór przez Ireneusza F., gdy przewozili bandytę po zatrzymaniu w związku z oszustwami. 44-latek, który wcześniej w Internecie odgrażał się policji i funkcjonariuszom ABW po ucieczce z konwoju został zatrzymany w sobotę rano. Za zabójstwo funkcjonariuszy teraz grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]
-
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik
-
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!
-
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50
-
Błaszczykowski, Boruc, Piszczek i Mila kontra Del Piero, Rivaldo, Quaresma i Szewczenko. Już jutro wielki mecz legend na Tarczyński Arena [Jak dojechać]
-
Polska - Reszta Świata na Tarczyński Arena. Błaszczykowski, Mila, Piszczek Boruc vs. Del Piero, Rivaldo. Zobacz zdjęcia, Polacy nie dali szans rywalom.
-
Płatny Facebook, Instagram i WhatsApp? Meta zaczyna gotowanie żaby
-
Poznaj najpiękniejsze trasy kolejowe regionu. Wraca Dolnośląski Bilet Weekendowy
-
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
-
Najlepsze technika we Wrocławiu. Które technikum wybrać? [LISTA, RANKING 2022]
-
Sprawdź, dokąd polecą Wrocławianie na długi weekend czerwcowy
-
Miasto wyremontuje ulicę Zaporoską
-
Płatne parkowanie pod Magnolią. Znamy nowe zasady!
-
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025]
-
Rusza nabór wniosków na lokalne inicjatywy mieszkańców Dolnego Śląska
Najpopularniejsze
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Od 1 czerwca weszły w życie nowe zasady dotyczące korzystania z parkingu przy centrum handlowym Magnolia. To odpowiedź na powracające skargi klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy, często musieli długo krążyć po parkingu w poszukiwaniu wolnego miejsca
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik
Pomimo tego, że trener Śląska Wrocław zapewniał na konferencji, że teraz przez drużyną przede wszystkim odpoczynek, trudno przypuszczać, że sztab szkoleniowy spoczął na laurach. Ante Šimundža zapowiada, że do kadry powinno dołączyć przynajmniej trzech piłkarzy, a możliwe, że będzie ich o jednego lub dwóch więcej.
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!
Wrocławskie MPWiK łączy siły ze Strażakami. Komenda Miejska PSP we Wrocławiu została właśnie ambasadorem kampanii #PijKranówkę. Działanie to wpisuje się też w miejski program „Bezpieczny Wrocław”, którego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

