Gitarowy rekord we Wrocławiu ma być eko. Elektryczne gitary zasili prąd wytwarzanym przez rowery
Wrocławska próba bicia Gitarowego Rekordu Świata już za tydzień. Tegorocznej imprezie ma towarzyszyć szereg dodatkowych wydarzeń nie tylko kulturalnych, ale i społecznych. Jednym z nich ma być akcja proekologiczna, w ramach której będzie można siłą mięśni wytworzyć prąd do zasilenia gitary elektrycznej.
Po dwóch latach spowodowanych pandemią, wrocławska impreza 1 maja 2022 r. powróci na Rynek. Gitarzyści spróbują pobić rekord liczby osób jednocześnie grających ten sam utwór na gitarze już po raz dwudziesty. Wśród zaproszonych gości są muzycy kultowego Dire Straits, a takżę polskie gwiazdy jak m.in. Jan Borysewicz, czy zespoły Dżem, Happysad i Luxtorpeda.
Podobnie, jak w poprzednich latach biciu rekordu towarzyszyć będzie wielka feta, która potrwa aż do końca długiego weekendu. Po wydarzeniach na Rynku, impreza przeniesie się w rejon Hali Stulecia, gdzie w ramach 3-Majówki odbywać się będą liczne koncerty.
Atrakcji nie zabraknie jednak też na samym Rynku. Będzie tam działać gitarowe miasteczko z czterema stylami gdy: od gitary elektrycznej przez fingerstyle i flamenco do gitary klasycznej i ukulele. Uczestnicy będą mogli nie tylko przyglądać się grze artystów, ale też spróbować własnych sił podczas warsztatów.
Ciekawostką będzie też Zielona Strefa Gitary, czyli miejsce przygotowane z myślą o użytkownikach gitar elektrycznych. Będą oni tam mogli podłączyć swoje instrumenty do sieci, w której prąd ma zostać wytworzony podczas pedałowania na specjalnym eko-rowerze.
Najpopularniejsze teraz
-
Polanica-Zdrój, czyli sztuka kurortowego umiaru
-
Peugeot seria Edition - cena WOW
-
Rozmawialiśmy z Turkami o Dembélé. „Bardzo wartościowe ogniwo zespołu”
-
Znamy sparingpartnerów Śląska Wrocław. Pierwszy transfer może zostać dopięty jeszcze w tym tygodniu.
-
Malaly Dembele w Śląsku Wrocław
-
Mieszkańcy Wrocławia mogą ponownie ubiegać się o najem mieszkania w ramach Społecznej Agencji Najmu
-
Znamy terminarz Ekstraklasy. Na początek wymagający rywale
-
David Matsumoto: nasza twarz mówi dużo, ale nie wszystko [Re_Mind]
-
Zielony Klin Południa coraz bliżej. Ruszają przygotowania do wielkiej inwestycji
-
Nad Odrę nie tylko na spacer. W Marinie Kleczków można spędzić także muzyczny wieczór
-
Kolej w Bielawie pojedzie nad jezioro i do Gór Sowich
-
Drogowcy nie jadą na urlop. We Wrocławiu szykuje się remontowe lato
-
Wieża Quorum ma już 137 metrów. Inwestycja zbliża się do finału [ZOBACZ ZDJĘCIA]
-
Beże i brązy nie muszą być nudne! Jak ciekawie wkomponować je do swojego wnętrza?
-
Wrocław Jazz Meeting na Bastionie Sakwowym. Cztery pokolenia muzyków na jednej scenie
Najpopularniejsze
Polanica-Zdrój, czyli sztuka kurortowego umiaru
Umówmy się: Polanica-Zdrój to nie Sopot, nie ma tu rozmachu Krynicy, a widoki nie zapierają tchu w piersiach tak jak w Karkonoszach. I bardzo dobrze. Ta leżąca u stóp Gór Stołowych i Bystrzyckich miejscowość wygrywa właśnie tym, że nie próbuje nikogo oszołomić. W niewymuszony sposób jest kameralna, czysta i spokojna. Bywalcy, którzy zaglądają tu regularnie, doskonale wiedzą, że choć w Polsce znajdziemy miejsca bardziej spektakularne, to Polanica ma w sobie nonszalancję i grację, których trudno szukać gdzie indziej.
Peugeot seria Edition - cena WOW
Marka PEUGEOT wprowadziła na polski rynek nowe serie specjalne Edition swoich popularnych modeli PEUGEOT 208 i 2008. Wyróżniają się one nie tylko, typowym dla francuskiej marki spod znaku lwa, odważnym i wyrazistym stylem oraz przyjemnością z jazdy, ale również atrakcyjnym stosunkiem ceny do wartości.
Rozmawialiśmy z Turkami o Dembélé. „Bardzo wartościowe ogniwo zespołu”
Śląsk Wrocław wzmocnił swoją kadrę podpisując kontrakt z Malaly Dembele, który ostatnie sezony spędził w Turcji. Skontaktowaliśmy się z dziennikarzami znad Bosforu by zapytać, jakie wrażenie po sobie pozostawił. Oto czego się dowiedzieliśmy.


