Dzień Ziemi na Popowicach. W sobotę wielki rodzinny piknik na Polanie
W najbliższą sobotę na całym świecie obchodzony będzie Dzień Ziemi. Atrakcji z tej okazji nie zabraknie i we Wrocławiu. Na Polanie Popowickiej świętować będzie można na pikniku rodzinno-sąsiedzko-przyjacielskim.
Imprezę na Polanie Popowickiej organizuje Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Na miejscu między godz. 12:00 a 15:00 będzie można skorzystać z leżaków, sprzętu rekreacyjno-sportowego oraz klocków i zabawek dla najmłodszych. Organizatorzy zachęcają, by na piknik przyjść z własną książką, robótką ręczną albo posiłkiem. Odradzają zabieranie grilli.
– Warto też mieć ze sobą wygodne buty i otwartą głowę. Niezwykłą atrakcją będzie gra terenowa po Parku Popowickim. Przygotowanych zostało kilkanaście punktów kontrolnych, na każdym z nich czekać będzie zadanie do wykonania. Będą to łamigłówki przyrodnicze z wiedzy leśno-parkowej, zagadki z bajkami w roli głównej, zadania zręcznościowe, quizy na spostrzegawczość, zadania z pierwszej pomocy, a także aktywności związane z nową inwestycją, jaką jest linia tramwajowa przez Popowice. Przejście całego terenu gry zajmie ok. 30-60 min. Organizatorzy sugerują udział w grze zespołom minimum dwuosobowym. Osoby, które ukończą grę otrzymają drobne upominki – zapowiada Beata Nawrotkiewicz z WCRS.
Uczestnicy gry na miejscu otrzymają mapy z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Udział w grze i pikniku jest bezpłatny, nie ma też zapisów.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]
-
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik
-
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!
-
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50
-
Błaszczykowski, Boruc, Piszczek i Mila kontra Del Piero, Rivaldo, Quaresma i Szewczenko. Już jutro wielki mecz legend na Tarczyński Arena [Jak dojechać]
-
Polska - Reszta Świata na Tarczyński Arena. Błaszczykowski, Mila, Piszczek Boruc vs. Del Piero, Rivaldo. Zobacz zdjęcia, Polacy nie dali szans rywalom.
-
Płatny Facebook, Instagram i WhatsApp? Meta zaczyna gotowanie żaby
-
Poznaj najpiękniejsze trasy kolejowe regionu. Wraca Dolnośląski Bilet Weekendowy
-
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
-
Najlepsze technika we Wrocławiu. Które technikum wybrać? [LISTA, RANKING 2022]
-
Sprawdź, dokąd polecą Wrocławianie na długi weekend czerwcowy
-
Miasto wyremontuje ulicę Zaporoską
-
Płatne parkowanie pod Magnolią. Znamy nowe zasady!
-
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025]
-
Rusza nabór wniosków na lokalne inicjatywy mieszkańców Dolnego Śląska
Najpopularniejsze
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Od 1 czerwca weszły w życie nowe zasady dotyczące korzystania z parkingu przy centrum handlowym Magnolia. To odpowiedź na powracające skargi klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy, często musieli długo krążyć po parkingu w poszukiwaniu wolnego miejsca
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik
Pomimo tego, że trener Śląska Wrocław zapewniał na konferencji, że teraz przez drużyną przede wszystkim odpoczynek, trudno przypuszczać, że sztab szkoleniowy spoczął na laurach. Ante Šimundža zapowiada, że do kadry powinno dołączyć przynajmniej trzech piłkarzy, a możliwe, że będzie ich o jednego lub dwóch więcej.
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!
Wrocławskie MPWiK łączy siły ze Strażakami. Komenda Miejska PSP we Wrocławiu została właśnie ambasadorem kampanii #PijKranówkę. Działanie to wpisuje się też w miejski program „Bezpieczny Wrocław”, którego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

