Fortum buduje we Wrocławiu pompę do odzyskiwania ciepła ze ścieków. Zapłaci 10 tys. zł za projekt muralu

Wroclife • 2023-03-28 Fortum buduje we Wrocławiu pompę do odzyskiwania ciepła ze ścieków. Zapłaci 10 tys. zł za projekt muralu

Wrompa czyli największa w Polsce systemowa pompa ciepła powstaje przy ul. Długiej we Wrocławiu. Realizująca inwestycję firma Fortum teraz zachęca wrocławian do przygotowania projektu grafiki, jaka w przyszłości przyozdobi instalację. Za zwycięski projekt zapłacą 10 tys. zł.

Wrompa ma być ekologicznym rozwiązaniem umożliwiającym pozyskiwanie ciepła ze ścieków komunalnych. Realizacja inwestycji zgodnie z planem ma potrwać do kwietnia 2024 roku.

– Budynek Wrompy zlokalizowany będzie w okolicach Portu Południe, gdzie znajduje się główna przepompowni ścieków we Wrocławiu, bo to właśnie dzięki ściekom komunalnym powstanie ekologiczne ciepło dla mieszkańców Wrocławia – wyjaśnia Jacek Ławrecki z Fortum.

Inwestor ogłosił właśnie konkurs dla mieszkańców, w którym można wygrać 10 tys. zł. Jego celem jest przygotowanie projektu graficznego muralu, jaki przyozdobi ścianę o powierzchni 45 mkw.

– Projekt powinien propagować wartości wzajemnej życzliwości, empatii, dobra, pozytywnych postaw wobec ludzi, zwierząt i środowiska. Uczestnicy konkursu powinni wziąć pod uwagę, że budynek Wrompy będzie bezpośrednio sąsiadować z terenami zielonymi wokół grobli Kozanowskiej i rodzinnych ogródków działkowych – tłumaczy rzecznik spółki.

Swoje projekty można przesyłać na adres press@media.fortum.pl do 30 kwietnia 2023 r. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

WIĘCEJ O INWESTYCJI MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ:

Najpopularniejsze