Wrocław: Od marca mieszkańcy będą dostawali punkty za jazdę rowerem po mieście
Od 1 marca 2023 r. we Wrocławiu rusza kolejna edycja programu „W kółko kręcę”. Chętni będą mogli zgłosić się do projektu, w ramach którego przyznawane będą punkty za przejazd po mieście rowerem. Dodatkowy bonus będzie można otrzymać pokonując trasę z domu do pracy albo szkoły oraz zapraszając do akcji znajomych.
Początek kolejnej edycji akcji „W kółko kręcę” zbliża się z powrotem do miasta Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Oba wydarzenia zbiegają się ze sobą w czasie, by jak tłumaczą organizatorzy, w miejskim wyzwaniu rowerowym mogli wziąć udział także mieszkańcy, którzy nie posiadają własnego roweru.
Akcja, która w naszym mieście będzie odbywała się już po raz trzeci ma zachęcić wrocławian do wyboru roweru, jako podstawowego środka transportu. Będzie ona polegała na zainstalowaniu specjalnej aplikacji, wskazaniu w niej swojego miejsca zamieszkania raz pracy i rejestracji swoich podróży po mieście na rowerze. Najbardziej aktywni uczestnicy wyzwania będą mogli wygrać nagrody: sakwy rowerowe, lampki, koszulki, karty podarunkowe oraz vouchery na wypożyczenie Wrocławskiego Roweru Miejskiego
– Wystarczy założyć konto w aplikacji i od 1 do 31 marca regularnie podróżować rowerem. Szczególnie punktowane będzie pokonywanie trasy między domem, a codziennym miejscem dojazdu. To może być praca, szkoła, uczelnia czy klub seniora – mówi Monika Kozłowska-Święconek dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności.
I to właśnie codzienne podróże (do pracy, szkoły, na uczelnię i klubu seniora) będą najwyżej punktowane. Przejazd na zgłoszonej trasie o długości minimum 1,5 km będzie nagradzany 50 punktami. Biorąc pod uwagę, że zgodnie z regulaminem programu zaliczane będą dwa przejazdy dziennie, w maksymalnie 5 dni tygodnia, tylko dojeżdżając i wracając z pracy tygodniowo będzie można zdobyć 500 punktów.
Dodatkowo po 1 punkcie za kilometr (maksymalnie 30 punktów dziennie) będzie można zdobyć na podróże na innych trasach, a dwa przejazdy o długości co najmniej 1,5 km będą nagradzane dodatkowymi 5 punktami.
Miasto będzie promować też regularność. Cyklista, który przez 5 dni z rzędu będzie pokonywał dziennie co najmniej 1,5 km otrzyma dodatkowe 50 punktów. Dodatkowe 10 punktów oraz 2% „prowizji” można otrzymać za zaproszenie do wyzwania znajomego. Co ważne punkty przyznawane będą tylko i wyłącznie za podróże, które rozpoczynają i kończą się w granicach administracyjnych miasta.
– Zależy nam na tym, by w wyzwaniu wzięło udział jak najwięcej mieszkańców Wrocławia. Dlatego punktowane będzie również skuteczne zaproszenie znajomego do rywalizacji – mówi Ewa Macała z Biura Zrównoważonej Mobilności. – Co ciekawe, rywalizacja będzie mogła odbywać się w utworzonych grupach szkolnych czy uczelnianych. Uczestnicy mogą również tworzyć grupy swoich firm – dodaje urzędniczka.
W poprzedniej edycji akcji, która we Wrocławiu rozgrywała się jesienią wzięło udział 1 444 cyklistów, którzy w sumie przejechali 531 424 km. – To dystans odpowiadający trzynastokrotnemu okrążeniu Ziemi – mówi Urszula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności.
Aplikację „W kółko kręcę” można pobrać ze sklepu Google Play lub Apple Store.
Najpopularniejsze teraz
-
Znamy sparingpartnerów Śląska Wrocław. Pierwszy transfer może zostać dopięty jeszcze w tym tygodniu.
-
Polanica-Zdrój, czyli sztuka kurortowego umiaru
-
Znamy terminarz Ekstraklasy. Na początek wymagający rywale
-
Malaly Dembele w Śląsku Wrocław
-
Drogowcy nie jadą na urlop. We Wrocławiu szykuje się remontowe lato
-
Kolej w Bielawie pojedzie nad jezioro i do Gór Sowich
-
Nowy Citroën C5 Aircross z atrakcyjną ofertą dla klientów salonu Citroen MM Cars
-
Peugeot seria Edition - cena WOW
-
Pierwszy transfer Śląska Wrocław
-
Woda w restauracji za darmo. Właściciele lokali podchodzą do pomysłu z dystansem.
-
Korporacyjna śmietanka zjedzie do Wrocławia
-
Zielony Klin Południa coraz bliżej. Ruszają przygotowania do wielkiej inwestycji
-
Manchester United vs. AC Milan we Wrocławiu. Znamy ceny biletów
-
Wrocław Jazz Meeting na Bastionie Sakwowym. Cztery pokolenia muzyków na jednej scenie
-
Sezon na grzyby 2025. Gdzie na grzyby we Wrocławiu? [GRZYBOBRANIE 2025]
Najpopularniejsze
Polanica-Zdrój, czyli sztuka kurortowego umiaru
Umówmy się: Polanica-Zdrój to nie Sopot, nie ma tu rozmachu Krynicy, a widoki nie zapierają tchu w piersiach tak jak w Karkonoszach. I bardzo dobrze. Ta leżąca u stóp Gór Stołowych i Bystrzyckich miejscowość wygrywa właśnie tym, że nie próbuje nikogo oszołomić. W niewymuszony sposób jest kameralna, czysta i spokojna. Bywalcy, którzy zaglądają tu regularnie, doskonale wiedzą, że choć w Polsce znajdziemy miejsca bardziej spektakularne, to Polanica ma w sobie nonszalancję i grację, których trudno szukać gdzie indziej.
Znamy terminarz Ekstraklasy. Na początek wymagający rywale
Nie ma wielu momentów, w których można pozwolić sobie na chwilę oddechu.

