Igor Wójcik dołączył do Rady Miejskiej Wrocławia. Kim jest nowy radny?

Bartosz Senderek • 2023-02-10 Igor Wójcik dołączył do Rady Miejskiej Wrocławia. Kim jest nowy radny?

Od czwartku wrocławska rada miejska ma nowego radnego. Igor Wójcik złożył ślubowanie i objął mandat po zmarłym niedawno Andrzeju Puzio. Kim jest nowy radny i czym się zajmie?

Igor Wójcik przyjął propozycję objęcia mandatu, ponieważ w wyborach w 2018 roku osiągnął kolejny najlepszy wynik w swoim okręgu. Nowy radny miejski, to postać dobrze znana we Wrocławiu. Od 2015 roku jest dyrektorem Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu (wcześniej w Ośrodku pełnił szereg innych funkcji, w tym wicedyrektora). W przeszłości był też pełnomocnikiem Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. Kontaktów z Republiką Czeską.

Nowy wrocławski radni to jednak przede wszystkim ceniony artysta. W 1993 roku ukończył wrocławską ASP na kierunku Projektowania Szkła i Malarstwa. Był też stypendystą Fine Art’s Ateliers of Hollywood w USA i Atlantic Region Learning Center w Kanadzie. Jego dzieła (m.in. obrazy, fotografie, grafiki czy instalacje artystyczne) można zobaczyć w wielu muzeach i galeriach sztuki na całym świecie. Był autorem i współautorem ponad 110 różnego rodzaju wystaw. W ostatnich latach zajmował się też produkcją filmów dokumentalnych o Dolnym Śląsku.

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej Igor Wójcik złożył ślubowanie i formalne został jednym z 37 wrocławskich rajców. Już w pierwszym dniu po objęciu mandatu dołączył do trzech komisji: Kultury i Współpracy z Zagranicą, Spraw Społecznych, Osiedli i Partycypacji Skarg oraz Wniosków i Petycji.

Wójcik mandat radnego uzyskał z listy Koalicji Obywatelskiej, jednak na razie w radzie miejskiej będzie radnym niezrzeszonym.

– Dziękuję bardzo wszystkim Wyborcom za zaufanie i poparcie w wyborach do samorządu w 2018 r. Dzięki Państwa głosom zostałem radnym Rady Miejskiej Wrocławia. Od dzisiaj mam zaszczyt reprezentować Was i działać dla dobra mieszkańców Wrocławia. Jeszcze raz dziękuję za zaufanie i zapraszam do współpracy i kontaktu. Szczególnie zapraszam na dyżury w Radzie Miejskiej Wrocławia, o datach których niebawem powiadomię – napisał tuż po objęciu mandatu nowy radny.

foto główne: fot. Biuro Prasowe UM Wrocławia

Najpopularniejsze