Nocna burza i wichura we Wrocławiu. Czy będzie powtórka?

Wroclife • 2023-02-01 Nocna burza i wichura we Wrocławiu. Czy będzie powtórka?

Wraz z przyjściem lutego wrocławian zaskoczyła nocna burza. W nocy z wtorku na środę nad miastem kilkukrotnie zagrzmiało, czemu towarzyszyła wichura i opady gradu. Synoptycy zapowiadają, że niebezpieczne zjawiska pogodowe mogą pojawić się we Wrocławiu także i w nocy ze środy na czwartek.

Burze w miesiącach zimowych nie są czymś powszechnym, dlatego grzmoty i błyskawice w okolicy północy zaskoczyły wielu mieszkańców Wrocławia. Wichura, jaka przeszła przez miasto, połamała gałęzie drzew i powywracała niezabezpieczone przedmioty na balkonach.

Synoptycy ostrzegają, że to może nie być ostatni tego typu incydent pogodowy w najbliższych godzinach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Wrocławia i całego Dolnego Śląska ostrzeżenie I stopnia związane z silnym wiatrem, jaki ma występować także w nocy ze środy na czwartek.

Według prognoz po godzinie 1:00 w nocy we Wrocławiu mają wystąpić silne porywy wiatru z zachodu i północnego zachodu, które w porywach osiągną prędkość nawet do 80 km/h. Wietrznie ma być też w czwartkowe przedpołudnie (prognozowana średnia prędkość wiatru to ok. 45 km/h).

Do końca tygodnia towarzyszyć nam będzie pochmurna aura z możliwymi opadami deszczu i śniegu. Przebłyski słońca możliwe są jedynie w czwartkowe popołudnie oraz niedzielny poranek.

Najpopularniejsze teraz

Najpopularniejsze

Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Od 1 czerwca weszły w życie nowe zasady dotyczące korzystania z parkingu przy centrum handlowym Magnolia. To odpowiedź na powracające skargi klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy, często musieli długo krążyć po parkingu w poszukiwaniu wolnego miejsca
przeczytaj więcej
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik

Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik

Pomimo tego, że trener Śląska Wrocław zapewniał na konferencji, że teraz przez drużyną przede wszystkim odpoczynek, trudno przypuszczać, że sztab szkoleniowy spoczął na laurach. Ante Šimundža zapowiada, że do kadry powinno dołączyć przynajmniej trzech piłkarzy, a możliwe, że będzie ich o jednego lub dwóch więcej.
przeczytaj więcej
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!

Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!

Wrocławskie MPWiK łączy siły ze Strażakami. Komenda Miejska PSP we Wrocławiu została właśnie ambasadorem kampanii #PijKranówkę. Działanie to wpisuje się też w miejski program „Bezpieczny Wrocław”, którego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.
przeczytaj więcej
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50

Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50

Nowoczesny SUV powinien dziś oferować coś więcej niż tylko atrakcyjny wygląd. Liczy się komfort podróżowania, przestrzeń, technologie oraz poczucie bezpieczeństwa na co dzień. Właśnie taki jest nowy Citroën C5 Aircross – model stworzony z myślą o kierowcach, którzy oczekują wygody i nowoczesnych rozwiązań bez kompromisów.
przeczytaj więcej