Grypa szaleje! Wrocławski szpital ogranicza odwiedziny u pacjentów

Wroclife • 2023-01-04 Grypa szaleje! Wrocławski szpital ogranicza odwiedziny u pacjentów

Uniwersytecki Szpital Kliniczny od wtorku wprowadził ograniczenie odwiedzin w szpitalu przy ul. Borowskiej. Powodem jest aktualna sytuacja związana ze sporą liczbą zachorowań na grypę i choroby grypopochodne.

Ograniczenia odwiedzin w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym obowiązują do 3 stycznia do odwołania. Ich powodem jest szybkie rozprzestrzenianie się grypy i podobnych infekcji.

– Niestety w związku z aktualną sytuacją dotyczącą wzrostu zachorowań na grypę, a także podejrzeń dotyczących zachorowań grypopodobnych i ostrych zakażeń górnych dróg oddechowych oraz ze względu na stale pojawiające się przypadki zakażenia COVID-19, w trosce o naszych Pacjentów – ograniczone są odwiedziny rodzin i osób bliskich w Szpitalu – przekazały w komunikacie władze szpitala.

Ograniczenia polegają ja tym, że jednego pacjenta może odwiedzać jednocześnie tylko jedna osoba, a wizyta nie może być dłuższa niż 30 minut. Wprowadzony został też limit osób postronnych przebywających w jednej sali (maksymalnie dwie osoby). Odwiedzający mają też bezwzględny zakaz używania maseczek medycznych zasłaniających usta i nos. Na odwiedziny nie są wpuszczane też osoby, które posiadają objawy zakażenia dróg oddechowych.

Dodatkowo godziny odwiedzin zostały ograniczone tylko do godzin 15:00 – 17:00.

Władze USK dodają, że w wyjątkowych sytuacjach kierownicy klinik lub oddziałów mogą wydać zgodę na zmianę warunków odwiedzin.

foto główne: fot. USK Wrocław

Najpopularniejsze