Wrocławskie ZOO podniosło ceny. Bilet normalny kosztuje już 70 zł

Bartosz Senderek • 2023-01-02 Wrocławskie ZOO podniosło ceny. Bilet normalny kosztuje już 70 zł

70 zł – tyle od Nowego Roku kosztuje wstęp do wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Z początkiem stycznia na stronie internetowej wrocławskiego zoo, bez wcześniejszych zapowiedzi pojawił się nowe ceny biletów. Władze ogrodu tłumaczą to wzrostem kosztów energii i żywienia zwierząt.

Cena biletu normalnego wraz z Nowym Rokiem wzrosła z 60 zł do 70 zł. Więcej zapłacimy też za bilet ulgowy (podwyżka z 50 zł do 60 zł). O 15 zł zdrożał bilet dla studentów, którzy od tego roku za wstęp do zoo zapłacić muszą 65 zł. Cena biletu rodzinnego (dla 2 osób dorosłych i maksymalnie 3 dzieci) wzrosła od stycznia ze 195 zł do 230 zł. Bez zmian pozostają ceny kart rocznych: 120 zł (normalna) oraz 80 zł (ulgowa).

Władze zoo podwyżkę cen biletów tłumaczą rosnącymi kosztami utrzymania ogrodu.

– Jako duża instytucja dotkliwie odczuwamy obecne uwarunkowania ekonomiczne, gdyż dbamy o dobrostan około 10 tys. zwierząt niemal 1200 gatunków, a więc jesteśmy pod tym względem jednym z największych zoo na świecie – tłumaczy zmianę cennika Agnieszka Korzeniowska, dyrektor ds. marketingu we wrocławskim ogrodzie. – Szacujemy, że koszty utrzymania ogrodu związane z drastycznym wzrostem cen energii czy żywienia mogą wzrosnąć nawet przeszło o 18 milionów złotych. Podwyżki wejściówek są więc konieczne – argumentuje dyrektorka.

Dyrektorka zaznaczają jednak, że zmiana cen dotyczy tylko turystów i osób mieszkających we Wrocławiu, ale nie odprowadzających tu podatków. W ramach programu Nasz Wrocław utrzymane zostały ceny biletów: normalny - 30 zł, ulgowy - 20 zł, rodzinny - 145 zł oraz kart rocznych: normalna - 108 zł i ulgowa 72 zł.

Dodatkowo uczestnicy programów Nasz Wrocław i Nasz Wrocław MAX raz w roku mogą do ogrodu wejść za darmo.

Ile kosztuje bilet do ZOO w innych polskich miastach?

Sprawdziliśmy ile za wstęp do ogrodów zoologicznych trzeba zapłacić w pozostałych polskich miastach. Z pośród ogrodów będących członkami Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów za bilet normalny tyle samo, co we Wrocławiu zapłacimy tylko w Łodzi. We wszystkich pozostałych ogrodach ESOZiA wstęp jest tańszy.

Niektóre z polskich ogrodów zoologicznych różnicują ceny w zależności od sezonu. W sezonie zimowym w Chorzowie, Poznaniu, Toruniu i Zamościu zwierzęta można zobaczyć już za kilkanaście złotych.

Ceny biletu normalnego do ogrodów zoologicznych w polskich miastach:

  • Łódź - 70 zł

  • Poznań - 50 zł (marzec-październik; w weekendy), 40 zł (marzec-październik; w dni powszednie), 13 z (listopad-luty)

  • Gdańsk - 40 zł (lipiec-sierpień), 30 zł (kwiecień-czerwiec; wrzesień październik), 20 zł (listopad-marzec)

  • Opole – 38 zł

  • Warszawa - 35 zł (kwiecień-wrzesień), 25 zł (październik-marzec)

  • Płock – 32 zł

  • Kraków – 30 zł (kwiecień-październik), 28 zł (listopad-marzec)

  • Chorzów – 26 zł (marzec-październik), 12 zł (listopad-luty)

  • Toruń – 20 zł (kwiecień-październik), 15 zł (listopad-marzec)

  • Zamość – 15 zł (sezon zimowy; cena obowiązuje do 31 stycznia)

Najpopularniejsze

Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć!

Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć!

Wrocławianie i Dolnoślązacy otrzymali w piątek SMS od nadawcy Alert RCB, który rozpoczyna się od zdania „Zanieczyszczona woda w Odrze…”. To komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w związku z zanieczyszczeniem Odry. Sprawdź, co oznacza zanieczyszczenie Odry i czy korzystanie z wody we Wrocławiu jest bezpieczne.
przeczytaj więcej
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela

Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela

Miękinia pod Wrocławiem stanie się nowym centrum zaawansowanych technologii. Podczas Taiwan Expo 2026 w Warszawie strona tajwańska zdecydowała, że właśnie tam powstanie Tajwański Park Technologiczny, który zostanie zlokalizowany na terenach przygotowanych wcześniej pod inwestycję Intela.
przeczytaj więcej
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!

Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!

We Wrocławiu pojawił się nowy typ oszustwa. Ktoś podając się za pracownika agencji aktorskiej wysyła do mieszkańców SMS z propozycją zagrania w filmie lub serialu, tym samym wyłudzając od nich dane osobowe i inne informacje.
przeczytaj więcej
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać?

Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać?

Cała Polska z niepokojem patrzy na Odrę. Od kilkunastu dni rzeką płyną śnięte ryby, a służby wciąż nie mogą ustalić, co jest powodem zanieczyszczenia rzeki. Rządzący apelują, by nie kąpać się w Odrze i nie łowić w niej ryb. A co z miejskimi kąpieliskami? Czy w związku z zanieczyszczeniem Odry, bezpieczne jest korzystanie z wrocławskich kąpielisk?
przeczytaj więcej