Wrocławscy pielgrzymi już idą do Częstochowy [ZDJĘCIA]

Wroclife • 2022-08-02 Wrocławscy pielgrzymi już idą do Częstochowy [ZDJĘCIA]

We wtorek rano z Ostrowa Tumskiego wyruszyła 42. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Pątnicy zamierzają dotrzeć do Częstochowy w ciągu 9 dni.

Tradycyjnie już pielgrzymka rozpoczęła się od mszy świętej we wrocławskiej katedrze, która została odprawiona przez bp. Maciej Małygę o godz. 6:00. Po uroczystości wierni ruszyli w kierunku Częstochowy.

Hasłem przewodnim pielgrzymujących w tym roku jest „Chrystus naszym pokojem”, a jedną z głównych intencji pokój na Ukrainie.

fot. Andrzej Borek

Pielgrzymi pierwszego dni mają zamiar dotrzeć do Trzebnicy. Na Jasną Górę mają dotrzeć 10 sierpnia, by tego dnia o godz. 11:00 wziąć udział w mszy świętej na wałach.

Najpopularniejsze