Wrocław: Częstochowianin spieszył się na randkę. Zapłacił 2 tys. zł i stracił prawo jazdy

Wroclife • 2022-07-04

22-letni Częstochowianin tej wizyty we Wrocławiu nie zapamięta dobrze. Mężczyzna spiesząc się na randkę stracił prawo jazdy i 2 tys. zł.

Mundurowi przyłapali kierowcę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. 22-latek pędził 135 km/h. Mundurowym tłumaczył, że spieszy się na spotkanie z ukochaną. Takie tłumaczenia nie przekonały jednak policjantów z grupy SPEED, którzy ukarali go mandatem w wysokości 2 tys. złotych i zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące.

– Ponownie przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach i wszystkich kierujących obowiązują ograniczenia i zakazy w tym zakresie – mówi sierż. szt. Rafał Jarząb z wrocławskiej policji.

Najpopularniejsze