Wrocławski MOPS otworzył nowy punkt Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności [ZDJĘCIA]
Od marca we Wrocławiu funkcjonuje nowy punkt Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Placówka prowadzona przez MOPS działa przy pl. Solidarności 1/3/5.
Nowa przestrzeń MOPS to miejsce, w którym wrocławianie z niepełnosprawnościami mogą uzyskać m.in. orzeczenie, kartę parkingową lub legitymację. Nowe biuro mieści się w budynku przy pl. Solidarności 1/3/5, po prawej stronie od głównego wejścia (bliżej pl. Jana Pawła II).
– To miejsce to nowa jakość w obsłudze osób z niepełnosprawnościami i kontynuacja działań miasta, by stawać się jeszcze bardziej przyjaznym dla osób o specjalnych potrzebach – komentuje Magdalena Wdowiak-Urbańczyk.
Wrocławski Zespół wydaje rocznie ponad 10 tys. orzeczeń i tysiące innych dokumentów. Uruchomienie placówki w nowym miejscu pozwoli na obsługę mieszkańców w komfortowych, bezpiecznych i dostępnych dla każdego warunkach. Biuro o powierzchni blisko 165 m² mieści się na parterze budynku. Do wejścia prowadzi podjazd dla wózków, a przed budynkiem wyznaczono trzy miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
W przestrzeni wdrożono kompleksowe rozwiązania zwiększające dostępność architektoniczną i komunikacyjną – zlikwidowano progi i poszerzono przejścia, przygotowano przestronną poczekalnię z miejscami dla wózków (w tym z możliwością ładowania wózków elektrycznych), a stanowiska obsługi wyposażono w biurka z regulowaną wysokością, uchwyty na kule oraz pętle indukcyjne. Do dyspozycji użytkowników jest toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami z systemem przywoławczym i komfortką, system kolejkowy z komunikatami głosowymi i wizualnymi oraz przyciskiem w alfabecie Braille’a, tablet z dostępem do tłumacza języka migowego online i lupa elektroniczna dla osób słabowidzących. Przy wejściu zamontowano znacznik Totupoint, zapewniono miskę dla psa asystującego oraz kącik dla dzieci.
W nowym punkcie będzie pracować sześciu pracowników, w tym cztery osoby bezpośrednio obsługujące mieszkańców. Na parterze będą przyjmowane wnioski. Komisje orzekające oraz odbiór dokumentów nadal będą odbywać się na wyższej kondygnacji budynku.
Biuro obsługi przyjmuje klientów w nowej lokalizacji od 2 marca.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
