Będzie kontynuacja poprawy warunków dla pieszych na Ołtaszynie

Wroclife • 2026-02-24

Mieszkańcy wrocławskiego Ołtaszyna doczekają się kolejnego etapu przebudowy ul. Kurpiów. ZDiUM finalizuje już proces podpisywania umowy na budowę chodnika wzdłuż wspomnianej ulicy.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozstrzygnął już przetarg na budowę chodnika na ul. Kurpiów. Postępowanie wygrała wrocławska firma Rotomat, która wyceniła swoje usługi na 1 488 681,37 zł. Obecnie trwa finalizowanie umowy, a prace mają rozpocząć się zaraz po jej podpisaniu.

Planowana rozbudowa to kontynuacja prac prowadzonych od 2021 roku. W ramach Funduszu Osiedlowego powstał wówczas chodnik na odcinku od ul. Brylantowej do ul. Grota-Roweckiego. Rok później przebudowano przejście na skrzyżowaniu ul. Strachowskiego i Gałczyńskiego, a w 2023 roku powstało nowe przejście z azylem i oświetleniem przy SP nr 34.

W ramach aktualnego zadania zaplanowano budowę chodnika na odcinku od przejścia przy przedszkolu w kierunku ul. Brylantowej (obecnie chodnik znajduje się tylko po jednej stronie ulicy).

Inwestycja zakłada budowę 280 metrów chodnika z kostki betonowej i betonu jamistego (wodoprzepuszczalnego) w miejscu rowu, który zostanie zasypany. W ramach zadania przebudowane zostaną także zjazdy na prywatne posesje. W planach jest też przebudowa jezdni przy skrzyżowaniach z ul. Goetla i ul. Brylantową.

Ponadto na wspomnianym ciągu ul. Kurpiów powstaną dwa wyniesione przejścia dla pieszych (przy przedszkolu i ul. Brylantowej). Zmieniona zostanie też lokalizacja przejścia przy ul. Kurpiów 13, a nowe przejście zyska dedykowane oświetlenie.

Uzupełnieniem inwestycji jest budowa odwodnienia i kanałów teletechnicznych oraz nowe nasadzenia drzew i zieleni niskiej.

Prace w tej lokalizacji mają potrwać ok. 4 miesiące od momentu podpisania umowy.

Najpopularniejsze teraz

Najpopularniejsze

Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Od 1 czerwca weszły w życie nowe zasady dotyczące korzystania z parkingu przy centrum handlowym Magnolia. To odpowiedź na powracające skargi klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy, często musieli długo krążyć po parkingu w poszukiwaniu wolnego miejsca
przeczytaj więcej

Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik

Pomimo tego, że trener Śląska Wrocław zapewniał na konferencji, że teraz przez drużyną przede wszystkim odpoczynek, trudno przypuszczać, że sztab szkoleniowy spoczął na laurach. Ante Šimundža zapowiada, że do kadry powinno dołączyć przynajmniej trzech piłkarzy, a możliwe, że będzie ich o jednego lub dwóch więcej.
przeczytaj więcej

Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!

Wrocławskie MPWiK łączy siły ze Strażakami. Komenda Miejska PSP we Wrocławiu została właśnie ambasadorem kampanii #PijKranówkę. Działanie to wpisuje się też w miejski program „Bezpieczny Wrocław”, którego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.
przeczytaj więcej

Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50

Nowoczesny SUV powinien dziś oferować coś więcej niż tylko atrakcyjny wygląd. Liczy się komfort podróżowania, przestrzeń, technologie oraz poczucie bezpieczeństwa na co dzień. Właśnie taki jest nowy Citroën C5 Aircross – model stworzony z myślą o kierowcach, którzy oczekują wygody i nowoczesnych rozwiązań bez kompromisów.
przeczytaj więcej