419 nowych miejsc parkingowych we Wrocławiu. Zielone światło dla 5 inwestycji
We Wrocławiu trwa realizacja III etapu programu budowy parkingów Park&Ride. Miejska spółka Wrocławskie Inwestycje podpisała już umowy ze wszystkimi wykonawcami, którzy w ciągu najbliższych miesięcy mają wybudować łącznie 5 parkingów samochodowych na 419 miejsc.
Inwestycje w ramach programu realizowane są w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że nie ma potrzeby ogłaszania dwóch odrębnych przetargów na projekt i wykonanie prac. Wrocławski magistrat poinformował, że podpisane zostały już wszystkie umowy na prace w ramach etapu III. Czas ich realizacji wynosi od 13 do 18 miesięcy.
– To ważny element porządkowania ruchu w mieście i zachęcania do przesiadki na komunikację zbiorową – szczególnie w rejonach węzłów kolejowych i tramwajowych – tłumaczy prezydent Jacek Sutryk. – Inwestycje realizujemy w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Dla wszystkich lokalizacji mamy już gotowe koncepcje, a wykonawca przygotowuje teraz szczegółową dokumentację projektową, by następnie przejść do robót w terenie – dodaje.
W ramach obecnie prowadzonych prac cztery parkingi powstaną w rejonie stacji kolejowych obsługujących lokalny ruch pasażerski. Jako pierwsza ruszyła budowa P&R przy stacji Wrocław-Leśnica (inwestycja ma zakończyć się jeszcze latem tego roku). Kierowcy otrzymają tu możliwość zaparkowania na 66 miejscach.
Na pozostałe realizacje poczekamy nieco ponad rok. Na liście znalazły się parkingi przy:
-
stacji PKP Wrocław Pracze – 85 miejsc
-
stacji PKP Wrocław Zakrzów – 50 miejsc
-
stacji PKP Wrocław Wojnów Wschodni – 60 miejsc
-
skrzyżowaniu ulic Żmigrodzkiej i Wołowskiej – 158 miejsc
Wraz z parkingami samochodowymi P&R miasto zleciło budowę parkingów rowerowych B&R.
Koszt projektu to nieco ponad 23,7 mln zł, z czego 10 mln zł Wrocław otrzymał na ten cel ze środków unijnych.
We Wrocławiu równocześnie realizowana jest też budowa P&R na Swojczycach przy planowanej pętli tramwajowo-autobusowej. Tam parking ma pomieścić 166 aut.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena. -
GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ -
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław -
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu -
Dlaczego nie warto czekać. Wraca Szkoła Pływania Aquaparku Wrocław! -
Co dzieje się z biurami we Wrocławiu? Jak miasto wypada na tle Krakowa, Poznania i Warszawy? -
Zmiany w komunikacji aglomeracyjnej -
Co nagle to po diable. Śląsk w końcu doczekał się nowego centra! -
Szalony mecz we Wrocławiu! Śląsk - Widzew 3-3! -
SILVERBUS wraca. Mobilny punkt dla seniorów -
Skwer Karaimski na Sępolnie zyska nowe oblicze. Ruszają przygotowania do gruntownej odnowy -
Arystokratyczny spokój i cztery uzdrawiające źródła. Odkryj Szczawno-Zdrój -
1600-letnie cmentarzysko pod Żórawiną. Nowe odkrycia wrocławskich naukowców -
Pożegnanie z polskim latem. Czas bocianich sejmików -
MPK Wrocław uruchamia licznik wykolejeń. Balawejder: „Chcemy się tym chwalić”