Płatne parkowanie na 5 ulicach Nadodrza. Jest termin uruchomienia 14 kolejnych parkomatów
Większość nowych płatnych miejsc parkingowych na ulicach Rydygiera, św. Wincentego, Brodatego, Śrutowej i Nobla jest już wyznaczona od dawna, ale rozpoczęcie pobierania opłat nieco się opóźniło. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze – miasto właśnie podało termin startu nowej strefy, w której będziemy płacić za parkowanie.
Od 24 listopada (ostatni poniedziałek miesiąca) za parkowanie na wspomnianych ulicach trzeba będzie płacić. Rozszerzenie SPP obejmuje łącznie 185 miejsc, które będą obsługiwane przez 14 dodatkowych parkomatów.
Miejsca na ulicach Rydygiera, św. Wincentego, Henryka Brodatego, Śrutowej oraz Nobla w znacznej części zostały wyznaczone i oznakowane już jakiś czas temu, a uruchomienie odpłatności było planowane na początek jesieni. Uruchomienie odpłatności przesunięto jednak ze względu na konieczność przeprowadzenia w tej okolicy prac na sieci gazowej.
Jak tłumaczą urzędnicy ZDiUM-u, ustanowienie nowych miejsc płatnego parkowania jest realizacją postulatów zgłaszanych przez miejscową radę osiedla i mieszkańców. – Nadodrze, jako osiedle położone w ścisłym centrum i w pobliżu Rynku, zmaga się ze sporym deficytem miejsc postojowych. W miejscach objętych opłatami w ubiegłych latach widać już korzystne zmiany, z których najważniejszymi są rotacja aut na miejscach postojowych i uporządkowanie przestrzeni – czytamy w uzasadnieniu decyzji.
Nowe miejsca płatnego parkowania na Nadodrzu:
-
na ul. Rydygiera – 7 parkomatów, 82 miejsca,
-
na ul. św. Wincentego – 2 parkomaty, 17 miejsc,
-
na ul. Brodatego – 3 parkomaty, 65 miejsc,
-
na ul. Śrutowej – 1 parkomat, 8 miejsc,
-
na ul. Nobla – 1 parkomat, 13 miejsc.
Wspomniane ulice wchodzą w skład podstrefy X Strefy Płatnego Parkowania, w której opłaty obowiązują w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00–18:00. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Wrocławia opłaty za postój wnoszone w parkomatach, aplikacjach mobilnych (AnyPark albo SkyCash) lub BLIKIEM wynoszą:
-
pierwsza godzina – 3 zł,
-
druga godzina – 3,10 zł,
-
trzecia godzina – 3,30 zł,
-
czwarta i każda kolejna godzina – 3 zł.
Zameldowani mieszkańcy podstref mogą kupić abonament w korzystnej cenie. Za parkowanie pierwszego pojazdu przypisanego do konkretnego adresu zapłacimy: 10 zł za miesiąc, 50 zł za pół roku lub 100 zł za rok.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach -
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.