Płatne parkowanie na 5 ulicach Nadodrza. Jest termin uruchomienia 14 kolejnych parkomatów

Wroclife • 2025-11-12

Większość nowych płatnych miejsc parkingowych na ulicach Rydygiera, św. Wincentego, Brodatego, Śrutowej i Nobla jest już wyznaczona od dawna, ale rozpoczęcie pobierania opłat nieco się opóźniło. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze – miasto właśnie podało termin startu nowej strefy, w której będziemy płacić za parkowanie.

Od 24 listopada (ostatni poniedziałek miesiąca) za parkowanie na wspomnianych ulicach trzeba będzie płacić. Rozszerzenie SPP obejmuje łącznie 185 miejsc, które będą obsługiwane przez 14 dodatkowych parkomatów.

Miejsca na ulicach Rydygiera, św. Wincentego, Henryka Brodatego, Śrutowej oraz Nobla w znacznej części zostały wyznaczone i oznakowane już jakiś czas temu, a uruchomienie odpłatności było planowane na początek jesieni. Uruchomienie odpłatności przesunięto jednak ze względu na konieczność przeprowadzenia w tej okolicy prac na sieci gazowej.

Jak tłumaczą urzędnicy ZDiUM-u, ustanowienie nowych miejsc płatnego parkowania jest realizacją postulatów zgłaszanych przez miejscową radę osiedla i mieszkańców. – Nadodrze, jako osiedle położone w ścisłym centrum i w pobliżu Rynku, zmaga się ze sporym deficytem miejsc postojowych. W miejscach objętych opłatami w ubiegłych latach widać już korzystne zmiany, z których najważniejszymi są rotacja aut na miejscach postojowych i uporządkowanie przestrzeni – czytamy w uzasadnieniu decyzji.

Nowe miejsca płatnego parkowania na Nadodrzu:

  • na ul. Rydygiera – 7 parkomatów, 82 miejsca,

  • na ul. św. Wincentego – 2 parkomaty, 17 miejsc,

  • na ul. Brodatego – 3 parkomaty, 65 miejsc,

  • na ul. Śrutowej – 1 parkomat, 8 miejsc,

  • na ul. Nobla – 1 parkomat, 13 miejsc.

Wspomniane ulice wchodzą w skład podstrefy X Strefy Płatnego Parkowania, w której opłaty obowiązują w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00–18:00. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Wrocławia opłaty za postój wnoszone w parkomatach, aplikacjach mobilnych (AnyPark albo SkyCash) lub BLIKIEM wynoszą:

  • pierwsza godzina – 3 zł,

  • druga godzina – 3,10 zł,

  • trzecia godzina – 3,30 zł,

  • czwarta i każda kolejna godzina – 3 zł.

Zameldowani mieszkańcy podstref mogą kupić abonament w korzystnej cenie. Za parkowanie pierwszego pojazdu przypisanego do konkretnego adresu zapłacimy: 10 zł za miesiąc, 50 zł za pół roku lub 100 zł za rok.

Najpopularniejsze

Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć!

Wrocławianie i Dolnoślązacy otrzymali w piątek SMS od nadawcy Alert RCB, który rozpoczyna się od zdania „Zanieczyszczona woda w Odrze…”. To komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w związku z zanieczyszczeniem Odry. Sprawdź, co oznacza zanieczyszczenie Odry i czy korzystanie z wody we Wrocławiu jest bezpieczne.
przeczytaj więcej

Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela

Miękinia pod Wrocławiem stanie się nowym centrum zaawansowanych technologii. Podczas Taiwan Expo 2026 w Warszawie strona tajwańska zdecydowała, że właśnie tam powstanie Tajwański Park Technologiczny, który zostanie zlokalizowany na terenach przygotowanych wcześniej pod inwestycję Intela.
przeczytaj więcej

Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!

We Wrocławiu pojawił się nowy typ oszustwa. Ktoś podając się za pracownika agencji aktorskiej wysyła do mieszkańców SMS z propozycją zagrania w filmie lub serialu, tym samym wyłudzając od nich dane osobowe i inne informacje.
przeczytaj więcej

Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać?

Cała Polska z niepokojem patrzy na Odrę. Od kilkunastu dni rzeką płyną śnięte ryby, a służby wciąż nie mogą ustalić, co jest powodem zanieczyszczenia rzeki. Rządzący apelują, by nie kąpać się w Odrze i nie łowić w niej ryb. A co z miejskimi kąpieliskami? Czy w związku z zanieczyszczeniem Odry, bezpieczne jest korzystanie z wrocławskich kąpielisk?
przeczytaj więcej