Przebudowa torowiska na Bardzkiej na półmetku. W weekend przekładka nakładek
Zakończył się kolejny etap przebudowy torowiska na ul. Bardzkiej. W najbliższy weekend trasa zostanie zamknięta, aby ekipy mogły przełożyć nakładki torowe. Od poniedziałku umożliwią one przejazd nowo wybudowanym torem.
Przypomnijmy, że w ramach trwającej inwestycji na odcinku od al. Armii Krajowej do ul. Pięknej (w rejonie kościoła pw. Ducha Świętego) powstaje nowa trasa autobusowo-tramwajowa. Po jej oddaniu autobusy jadące wydzielonym pasem z Jagodna będą mogły kontynuować jazdę po pasie współdzielonym z torowiskiem tramwajowym.
Prace osiągnęły już półmetek. Wykonawca zakończył budowę jednego z dwóch torów. Od poniedziałku, 6 października, mają z niego (na razie wahadłowo) korzystać tramwaje jadące w kierunku pętli Gaj.
– Zanim to jednak nastąpi, w najbliższy weekend konieczne będzie przełożenie nakładek torowych. W tym czasie tramwaje linii 18 i 21 nie dojadą na Gaj – ich trasa zostanie skrócona do przystanku Gajowa na Hubach. Zmiany potrwają tylko dwa dni. Od poniedziałku wszystkie linie wrócą na swoje stałe trasy. W zastępstwie tramwaju będzie kursował autobus 718 – informuje Paulina Czarnota z Wrocławskich Inwestycji.
Przebudowa ma potrwać do wiosny przyszłego roku. Wykonawca kończy obecnie budowę zjazdu z torowiska na jezdnię. Jeszcze w październiku planowane jest tu ułożenie masy bitumicznej. Trwa również montaż sieci trakcyjnej nad nowym torem. W ramach inwestycji powstaje także nowy peron z pełną infrastrukturą przystankową, przebudowane zostanie przejście dla pieszych przez ul. Bardzką wraz z sygnalizacją świetlną, a dodatkowo powstanie przejazd rowerowy.
– Prace na ul. Bardzkiej realizujemy zgodnie z harmonogramem. Dzięki nowemu torowisku i trasie autobusowo-tramwajowej pasażerowie zyskają szybszy i bardziej komfortowy dojazd z południa Wrocławia do centrum – podkreśla Piotr Paś, prezes Wrocławskich Inwestycji.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA] -
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik -
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców! -
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50 -
Błaszczykowski, Boruc, Piszczek i Mila kontra Del Piero, Rivaldo, Quaresma i Szewczenko. Już jutro wielki mecz legend na Tarczyński Arena [Jak dojechać] -
Polska - Reszta Świata na Tarczyński Arena. Błaszczykowski, Mila, Piszczek Boruc vs. Del Piero, Rivaldo. Zobacz zdjęcia, Polacy nie dali szans rywalom. -
Płatny Facebook, Instagram i WhatsApp? Meta zaczyna gotowanie żaby -
Poznaj najpiękniejsze trasy kolejowe regionu. Wraca Dolnośląski Bilet Weekendowy -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach -
Najlepsze technika we Wrocławiu. Które technikum wybrać? [LISTA, RANKING 2022] -
Sprawdź, dokąd polecą Wrocławianie na długi weekend czerwcowy -
Miasto wyremontuje ulicę Zaporoską -
Płatne parkowanie pod Magnolią. Znamy nowe zasady! -
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025] -
Rusza nabór wniosków na lokalne inicjatywy mieszkańców Dolnego Śląska
