Sierpniowe Gastro Miasta na Bulwarze Dunikowskiego. Kolejna pyszna edycja trwa!
Jeszcze w sierpniu, na bulwarze Dunikowskiego, będziemy mieli kolejną okazję, by spróbować potraw przygotowanych przez czołowych szefów kuchni z Wrocławia. Wszystko za sprawą festiwalu Gastro Miasto, który w tym roku bije rekordy popularności.
Gastro Miasto to inicjatywa skupiająca najlepszych szefów kuchni, lokalnych producentów, rzemieślników, artystów oraz miłośników dobrej kuchni. Kolejne wydarzenie w ramach cyklu odbędzie się już od 22 do 24 sierpnia na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego.
Organizatorzy ogłosili już szczegóły sierpniowej edycji, która będzie swego rodzaju świętowaniem końca wakacji. W programie tegorocznej edycji znajdzie się aż 11 debiutów kulinarnych i 11 winnic, a wieczory w piątek i sobotę zakończy silent disco o 22:00. Na smakoszy wina i kuchni czeka również wyjątkowy foodpairing – w sobotę o 14:00 oraz w niedzielę o 14:00, przy wrocławskim stole, będzie można spróbować 5 dań z wrocławskich restauracji połączonych z 5 winami z dolnośląskich winnic. Spotkania poprowadzą Patrycja Nawrocka i Paweł Gołębski. Na scenie kulinarnej pojawią się także gwiazdy gastronomii: Piotr Kucharski, Mariola Monczak, Wojtek Harapkiewicz oraz Kuba Korczak.
Jak na wszystkich edycjach Gastro Miasto, w sierpniu również nie zabraknie wyśmienitych smaków i aromatów. Już z daleka czuć będzie zapach grillowanego mięsa, unoszący się dym z powolnego wędzenia, słodycz karmelizowanego cukru i aromaty przypraw przywiezionych z dalekich podróży. Festiwal to podróż przez zapachy i smaki, które unoszą się nad Odrą od południa do późnej nocy. Na gości czeka ponad 100 wystawców:
-
Kuchnie świata – thali pachnące kardamonem, puszyste dim sumy z imbirem, okonomiyaki prosto z płyty żeliwnej, kuchnia perska, Woo Thai, szaszłyki w ogniu i chrupiące pastrami.
-
Europejskie inspiracje – Cestini di Pizza, Le Pączek z francuskim Oui Oui, Gofrance i eklerki od Meistersztyk z aksamitnym kremem waniliowym.
-
Polskie klasyki i regionalne perełki – Ach Bajgiel, kurczaki pieczone na wolnym ogniu, sery i chałwy od Ser Jest Ser, wina z Winnicy Socha.
-
Słodki raj – churros w cukrze cynamonowym, Mochiarnia, lody Meistersztyk, Dessert Boutique i Amerykański Sen z brownie, które pachnie kakao jeszcze z daleka.
-
Napoje – kawa od Tostador, matcha Yamamoto, piwa z Browaru Stu Mostów, Breslauer Gin, rumy z Rumbar i wina od lokalnych winiarzy.
Poza jedzeniem, Gastro Miasto to także spotkanie z twórcami. W strefie artystycznej znajdziemy prace studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych, lokalnych rzemieślników i projektantów. Oryginalna biżuteria, świece zapachowe, ceramika, plakaty, naturalne kosmetyki i dekoracje – każdy znajdzie tu coś wyjątkowego. Wśród wystawców m.in. Valnest Jewelry, Cat Candle, Frost & Crystals, Tales By Nature, Modelinawithlove i Quetzart.
Na najmłodszych uczestników czeka Linden strefa dzieci – pełna warsztatów plastycznych, gier i zabaw. Tu dzieci mogą puścić wodze fantazji, malując, lepiąc czy konstruując, a rodzice w tym czasie spokojnie rozkoszują się degustacjami. Dla małych łasuchów przygotowano także stoiska z lodami, watą cukrową i popcornem.
Od południa do późnej nocy bulwar wypełnią dźwięki muzyki – od funkowych i chilloutowych setów DJ-skich, przez klimatyczne koncerty o zachodzie słońca, aż po nocne silent disco, które pozwala bawić się do rana bez zakłócania ciszy nad rzeką. Każdy dzień ma swój własny rytm – w piątek rozgrzewają nas pozytywne wibracje i reggae, w sobotę króluje muzyka na żywo, a w niedzielę festiwal żegna nas jazzowym finałem.
Gastro Miasto to smak lata w najczystszej postaci – wspólne stoły, rozmowy przy jedzeniu, zachody słońca nad rzeką i muzyka, która łączy pokolenia. Wstęp jest bezpłatny.
Ramowy program wydarzeń muzycznych najbliższego weekendu Gastro Miasto:
22 sierpnia (piątek)
-
16:00–20:00 – Splendid Sound (The Strongest Eastern Spirit) – reggae, soul, funk.
-
20:00–02:00 – cichoszau – nocne silent disco nad Odrą.
23 sierpnia (sobota)
-
12:00–16:00 – DJ’s Igor Miłosz Lewek aka Syn Andrzeja & Piestalski – funk, house, letnie brzmienia.
-
20:00–22:00 – Michał Bober – koncert o zachodzie słońca.
-
22:00–02:00 – cichoszau.
24 sierpnia (niedziela)
-
12:00–20:00 – Dejot & Skipless – funk, groove i chillout.
-
20:00–22:00 – Reunion Band feat. Greg Osby – jazzowe zakończenie festiwalu.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA] -
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik -
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców! -
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50 -
Błaszczykowski, Boruc, Piszczek i Mila kontra Del Piero, Rivaldo, Quaresma i Szewczenko. Już jutro wielki mecz legend na Tarczyński Arena [Jak dojechać] -
Polska - Reszta Świata na Tarczyński Arena. Błaszczykowski, Mila, Piszczek Boruc vs. Del Piero, Rivaldo. Zobacz zdjęcia, Polacy nie dali szans rywalom. -
Płatny Facebook, Instagram i WhatsApp? Meta zaczyna gotowanie żaby -
Poznaj najpiękniejsze trasy kolejowe regionu. Wraca Dolnośląski Bilet Weekendowy -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach -
Najlepsze technika we Wrocławiu. Które technikum wybrać? [LISTA, RANKING 2022] -
Sprawdź, dokąd polecą Wrocławianie na długi weekend czerwcowy -
Miasto wyremontuje ulicę Zaporoską -
Płatne parkowanie pod Magnolią. Znamy nowe zasady! -
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025] -
Rusza nabór wniosków na lokalne inicjatywy mieszkańców Dolnego Śląska
