Tramwaje wrócą na most Grunwaldzki wcześniej niż planowano
Ruch tramwajowy wraca na most Grunwaldzki – i to o dwa tygodnie wcześniej, niż zapowiadano. MPWiK informuje, że przed czasem udało się zakończyć usuwanie awarii wodociągowej, dzięki czemu nie trzeba już utrzymywać objazdów.
Przypomnijmy, że MPWiK po wykryciu wycieku z magistrali rozpoczęło prace naprawcze, które wiązały się z utrudnieniami w ruchu. Z uwagi na roboty most został zwężony dla ruchu samochodowego oraz wyłączono na nim ruch tramwajowy. Pierwotnie zapowiadano, że prace mogą potrwać ok. 4 tygodnie, a przy niesprzyjających warunkach wydłużyć się nawet do 1,5 miesiąca.
Ostatecznie z awarią udało się rozprawić aż o dwa tygodnie szybciej, niż zakładał to podstawowy wariant. – Na demontaż torowiska, sieci trakcyjnej, wykonanie wykopu głębokiego na 5 metrów, usunięcie usterki, przeprowadzenie testów ciśnieniowych i zasypanie wykopu – zaplanowaliśmy 7–9 dni. Dzięki ogromnej determinacji naszych specjalistów ze wszystkim uwinęliśmy się zaledwie w trzy doby. Odtworzenie nawierzchni i torowiska miało zająć kolejne trzy tygodnie – a zajęło dwa – przekazali w środę pracownicy MPWiK.
Ruch samochodowy na obu pasach został przywrócony już we wtorkowy wieczór. Tramwaje linii 4, 12 i 13 na most Grunwaldzki wrócą od soboty (2 sierpnia).
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA] -
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik -
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców! -
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50 -
Błaszczykowski, Boruc, Piszczek i Mila kontra Del Piero, Rivaldo, Quaresma i Szewczenko. Już jutro wielki mecz legend na Tarczyński Arena [Jak dojechać] -
Polska - Reszta Świata na Tarczyński Arena. Błaszczykowski, Mila, Piszczek Boruc vs. Del Piero, Rivaldo. Zobacz zdjęcia, Polacy nie dali szans rywalom. -
Płatny Facebook, Instagram i WhatsApp? Meta zaczyna gotowanie żaby -
Poznaj najpiękniejsze trasy kolejowe regionu. Wraca Dolnośląski Bilet Weekendowy -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach -
Najlepsze technika we Wrocławiu. Które technikum wybrać? [LISTA, RANKING 2022] -
Sprawdź, dokąd polecą Wrocławianie na długi weekend czerwcowy -
Miasto wyremontuje ulicę Zaporoską -
Płatne parkowanie pod Magnolią. Znamy nowe zasady! -
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025] -
Rusza nabór wniosków na lokalne inicjatywy mieszkańców Dolnego Śląska