Studenci z Wrocławia zajęli trzecie miejsce w konkursie IATA Airline
Drugi raz z rzędu studenci z wrocławskiej filii brytyjskiego Coventry University stanęli na podium Międzynarodowego Konkursu Lotnicznego IATA Airline.
Airline Management Challenge to globalna inicjatywa IATA mająca na celu rozwijanie kompetencji zarządzania w sektorze lotniczym. Konkurs skierowany jest do studentów studiów licencjackich i magisterskich na kierunkach lotniczych oraz do absolwentów (na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim) do dwóch lat po ukończeniu studiów. W realistycznej symulacji IATA Air Mercury, uczestnicy musieli zmierzyć się z wyzwaniami takimi jak zarządzanie flotą, planowanie siatki połączeń, strategie przychodowe, marketing oraz obsługa klienta.
Zespół studentów wrocławskiej uczelni już po raz drugi wraca z tych międzynarodowych zawodów z sukcesem. Studenci reprezentujący wrocławski kampus brytyjskiej uczelni po raz kolejny wykazali się doskonałymi umiejętnościami strategicznymi i operacyjnymi, plasując się na trzecim miejscu.
Zespół Phoenix Airways z Coventry University Wrocław wyróżnił się przemyślaną strategią, determinacją i współpracą. W skład drużyny weszli: Julia Czyż (liderka zespołu), Robert Jr Piotrowicz (zastępca lidera), Luke Szymanik, Ezekiel Payne, Joyce Baba, Jędrzej Domański, Oskar Radecki-Mikina oraz Matthew Mario Osantana. Opiekunką zespołu była po raz kolejny dr Roxani Athousaki, dyrektorka kierunku zarządzania lotnictwem, entuzjastka symulacji i doświadczona ekspertka branży lotniczej.
– Jestem zachwycona, że nasz zespół po raz kolejny wykazał się wyjątkową wiedzą w zakresie zarządzania lotnictwem. To ważny moment, który odzwierciedla siłę i zaangażowanie naszej grupy. Jesteśmy podekscytowani, że Coventry University Wrocław jest miejscem, w którym talenty są pielęgnowane i promowane na skalę globalną – powiedziała dr Athousaki. – To także powód do dumy dla Wrocławia i silny sygnał, że polscy studenci potrafią z sukcesem konkurować z najlepszymi na świecie. Takie osiągnięcia budują prestiż zarówno naszej uczelni, jak i całego akademickiego środowiska w Polsce – dodała opiekunka grupy.
– Jako liderka zespołu miałam okazję rozwinąć swoje umiejętności przywódcze, a praca w międzynarodowej grupie nauczyła mnie, jak ważna jest komunikacja i współpraca w dynamicznym środowisku. Wyzwanie IATA pozwoliło mi wcielić się w rolę menedżera linii lotniczej i podejmować strategiczne decyzje w realistycznych warunkach. Potwierdziło to, że lotnictwo jest właśnie tą dziedziną, w której chcę się rozwijać. Na koniec otrzymałam bardzo motywujące informacje zwrotne od mojego zespołu, co dało mi jeszcze więcej pewności siebie i satysfakcji z tego, co wspólnie osiągnęliśmy – skomentowała Julia Czyż, liderka zespołu i studentka ostatniego roku zarządzania lotnictwem.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Piorun uderzył w fontannę multimedialną. Pokazy ograniczone, zobacz video -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów