Wrocław: 4-latek samotnie jeździł autobusem MPK. Interweniował kierowca [ZDJĘCIA]
Dzięki właściwej reakcji kierowcy wrocławskiego autobusu miejskiego udało się uniknąć potencjalnej tragedii. Na jednym z przystanków do autobusu MPK wsiadł niespełna 4-letni chłopiec, który nie niepokojony przez nikogo przejechał kilka przystanków.
Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z wrocławskich autobusów. Zainstalowany w pojeździe monitoring zarejestrował, jak mały chłopiec w pomarańczowej kurtce wbiega samotnie do autobusu, a następnie rozglądając się przez okno przemierza cztery przystanki.
Gdy dziecko wysiało z pojazdu, zainteresował się nim pan Ryszard, kierowca autobusu. – Na przystanku chłopiec wysiadł i wsiadł ponownie. Był zupełnie sam i to zwróciło moją uwagę. Zaprowadziłem malucha na przednie siedzenie, wtedy pomoc zaoferowała jedna z pasażerek i wezwaliśmy policję. Musiałem zjechać z trasy. Razem z chłopcem zaczekaliśmy na funkcjonariuszy na przystanku – opowiada.
Rodzice chłopca w tym samym czasie zorientowali się, że go nie ma i rozpoczęli poszukiwania. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu sprawy na policję, bez problemu udało się ustalić tożsamość dziecka i przekazać go opiekunom.
– Wg relacji rodziców, chłopiec bawił się z tatą na boisku. W pewnym momencie uciekła mu piłka. Pobiegł za nią i zniknął za krzakiem. Ojciec dziecka pobiegł za synem od razu. Chłopiec najprawdopodobniej przestraszył się szczekającego psa. Musiał wsiąść do autobusu po tym, jak zniknął tacie z pola widzenia. Zaniepokojeni rodzice natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Zgłosili też samowolne oddalenie się chłopca na policję – relacjonuje asp. szt. Anna Nicer, Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
Maluch jest już pod opieką rodziców. Dzięki czujności kierowcy MPK Wrocław cała historia zakończyła się szczęśliwe.
To nie pierwszy raz, kiedy kierowcy i motorniczowie MPK Wrocław reagują. W ubiegłym roku kierowca autobusu uratował życie chłopca, który zadławił się i zaczął się dusić. Zatrzymał pojazd i ruszył na pomoc. Kierowca wzorowo udzielił wtedy dziecku pierwszej pomocy.
Najpopularniejsze teraz
-
To był Super Mecz! AC Milan wygrywa z Manchesterem Utd we Wrocławiu. Sześć goli na Tarczyński Arena [ZOBACZ ZDJĘCIA] -
Piłkarska sobota we Wrocławiu w Strefe Kibica. Najpierw Derby, a na deser Manchester United - AC Milan. -
Święto 15 sierpnia. Co jest dziś otwarte we Wrocławiu? [15.08.2025] -
Zdrowie Wrocławian pod lupą. Co pokazuje badanie PICTURE? -
Wystawa, która zmieni postrzeganie Gustava Klimta. Można zanurzyć się w jego świecie [ZDJĘCIA] -
Dolnośląskie w czołówce najbardziej zadłużonych województw. Średni dług Polaka rośnie -
Szukasz mieszkania we Wrocławiu? Zobacz, co ma do zaoferowania Atal -
Nie tylko wielkie sceny. Wrocław zaprasza na spotkania z muzyką alternatywną -
Śląsk przegrywa w derbach -
Wiadukt na al. Armii Krajowej znów w pełni przejezdny. Remont skończy się szybciej niż planowano -
Koniec wakacji: rząd obniża VAT na paliwo. O ile będzie taniej? -
MPK Wrocław uruchamia licznik wykolejeń. Balawejder: „Chcemy się tym chwalić” -
Wyciek danych 19 mln Polaków. Sprawdź swoje dane i zastrzeż PESEL. Jak to zrobić? -
Wrocław-Partynice: Wyścigi kłusaków francuskich po raz pierwszy w tym sezonie -
Pod Wrocławiem powstała duża fabryka błonnika rozpuszczalnego. To rewolucyjny składnik produktów spożywczych [ZDJĘCIA]
