Roboty drogowe wracają na Brochów. Utrudnienia od najbliższej soboty
Od najbliższej soboty, 8 marca rusza drugi etap remontu na ul. Mościckiego. Tym razem modernizowany będzie fragment pomiędzy ul. Chińską i Ziemniaczaną. Utrudnienia w tym miejscu potrwają przez ok. 4 tygodnie.
Robotnicy wracają na ul. Mościckiego po przerwie, bowiem pierwszy etap między Topolową i Ziemniaczaną został przeprowadzony jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Prace prowadzone są przez ZDiUM w ramach programu Wrocław na Dobrej Drodze czyli tzw. szybkich remontów nawierzchni. Remonty z tego cyklu obejmują tylko górne warstwy drogi, co pozwala w krótszym czasie i przy niższym nakładzie środków finansowych poprawić komfort jazdy i uzyskać efekt równej, odpornej na zimowe warunki nawierzchni.
Ulica Mościckiego jest najdłuższym z remontowanych dotychczas odcinków – mierzy bowiem aż 2km. Remont odcinka od Topolowej a Chińskiej odbył się na przełomie listopada i października. Warunki zimowe nie pozwoliły jednak na sprawne wykonanie w grudniu drugiego etapu - pomiędzy Chińską a Ziemniaczaną, stąd przesunięcie robót na marzec.
Rozpoczynający się w przyszłą sobotę remont spowoduje utrudnienia – ruch na odcinku będzie odbywać się w trybie wahadłowym (ruchem sterować będzie sygnalizacja tymczasowa wspomagana przez pracowników firmy wykonawczej).
Aby zminimalizować utrudnienia wynikające z ruchu wahadłowego, organizacja ruchu zastępczego odbędzie się w 4 odrębnych fazach aby zamknięcie obejmowało krótszy odcinek jezdni.
-
faza 1 - od 8.03 do 14.03 - zamknięcie prawej strony jezdni od Chińskiej do Mandżurskiej, ruch wahadłowy na stronie lewej,
-
faza 2 - od 15.03 do 21.03 - zamknięcie lewej strony jezdni od Chińskiej do Mandżurskiej, ruch wahadłowy na stronie prawej
-
faza 3 - od 22.03 do 28.03 – zamknięcie prawej strony jezdni od Mandżurskiej do Ziemniaczanej, ruch wahadłowy na stronie lewej
-
faza 4 - od 29.03 do 4.04 – zamknięcie prawej strony jezdni od Mandżurskiej do Ziemniaczanej, ruch wahadłowy na stronie lewej.
W czasie trwania poszczególnych faz mogą być czasowo ograniczone niektóre relacje ruchowe na wylotach z ulic Koreańskiej, Tybetańskiej, alei Róż i Mandżurskiej.
Frezowanie starej nawierzchni, regulacja krawężników, zaworów, studni oraz układanie nowych warstw asfaltobetonu przy połówkowym zamknięciu i ruchu wahadłowym na całym odcinku zajmie 4 tygodnie. Prace wykończeniowe na całej długości od Topolowej do Ziemniaczanej, ale już bez utrudnień w ruchu, potrwają dodatkowe 4 tygodnie.
Najpopularniejsze teraz
-
Do 20 tys. zł na wydanie płyty lub singla. Wrocław uruchamia program dla lokalnych muzyków -
Remont ul. Traugutta we Wrocławiu. Od 1 sierpnia duże zmiany dla tramwajów -
Wrocław rozpoczyna największy program remontów mostów. Mosty Trzebnickie bez ścieżek rowerowych -
Remont ul. Redyckiej we Wrocławiu. Od 1 sierpnia ruszają weekendowe utrudnienia -
Naukowcy UMW zrekonstruowali dietę i nawyki żywieniowe mieszkańców dawnego Wrocławia -
Wakacje we Wrocławiu - sprawdź najważniejsze atrakcje! -
Zielony kwartał na Karłowicach. Jak miasto odnowiło podwórko przy al. Kromera -
Światowy Dzień Długu Ekologicznego 2026. Od 30 lipca żyjemy na "ekologiczny kredyt" -
Weekend na drugim końcu Polski. Odkryj Jarosław - miasto kupców, podziemi i niezwykłej historii -
Wrocław: Elektrociepłownia chce reaktywować dawny obiekt z początku XX wieku [ZDJĘCIA] -
Bezpieczny adres poszukiwany. Co naprawdę napędza dziś sprzedaż mieszkań? -
Uszkodzona estakada na pl. Społecznym. Jest oficjalny komunikat miasta -
W wakacje handel potrzebuje studentów. Stawki sięgają nawet 70 zł za godzinę -
Gdzie nad wodę koło Wrocławia? Naturalne kąpieliska koło Wrocławia [LISTA MIEJSC] -
Wrocław-Partynice: Wyścigi kłusaków francuskich po raz pierwszy w tym sezonie
