To jeszcze nie koniec zimy! IMGW wydał kolejne ostrzeżenie dla Wrocławia
Noc z czwartku na piątek znów ma być chłodna. IMGW wydał kolejny komunikat z ostrzeżeniem dla Wrocławia. Synoptycy przestrzegają, że drogi i chodniki w naszym regionie znów mogą być bardzo śliskie, i to już od godz. 20:00.
Najbliższa noc będzie kolejnym okresem obowiązywanie ostrzeżenia I stopnia związanego z możliwością wystąpienia oblodzenia na ulicach i chodnikach Wrocławia. IMGW szacuje, że może ono występować już do godz. 20:00 w czwartek do nawet 9:00 w piątek.
Według prognoz we wspomnianych godzinach temperatura ma spaść do ok. -3°C, a momentami przy gruncie nawet do -5°C. W połączeniu z opadami deszczu i śniegu, nawierzchnie dróg i chodników mogą zamarzać, co sprawie że w mieście będzie ślisko.
Wrocławski magistrat już w środę informował, że w gotowości pozostają brygady Ekosystemu, które obsługują m.in. pługopiaskarki. W przypadku wystąpienia konieczności, na ulice i chodniki Wrocławia ma wyjechać 51 pługosyparek oraz mniejszych pojazdów do odśnieżania. Ulice mają być posypywane piaskiem i solą, by zminimalizować śliskość.
We Wrocławiu systemowym odśnieżaniem objętych jest ponad 1167 km dróg, 118 ścieżek rowerowych, 1600 chodników i ciągów pieszo-rowerowych oraz niemal 1900 przystanków komunikacji miejskiej.
Warto tu przypomnieć, że obowiązek odśnieżenia i odlodzenia prywatnych terenów (np. wspólnot mieszkaniowych) lub bezpośrednio przez prywatną posesją, spoczywa ich właścicielach.
foto główne: fot. Ekosystem
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach