Najlepsze technika we Wrocławiu i okolicy. Te szkoły świetnie uczą nie tylko zawodu [RANKING TECHNIKÓW 2025]
Technika od lat wracają do łask młodych Polaków. To szkoły średnie, które umożliwiają nie tylko zdanie matury, ale pozwalają zdobyć często dobrze płatny zawód. Magazyn „Perspektywy” jak co roku przygotował ranking najlepszych polskich szkół średnich. Sprawdziliśmy, jak wypadły w nim najlepsze wrocławskie technika.
Ranking magazynu „Perspektywy” to popularne notowanie, które często jest brane pod uwagę przez kandydatów do szkół średnich. Ostatnio pisaliśmy o wynikach wrocławskich liceów w tym zestawieniu, teraz przyszedł czas na średnie szkoły techniczne.
Autorzy rankingu oceniając technika brali pod uwagę cztery kryteria: wyniki uczniów podczas matur z przedmiotów obowiązkowych (waga kryterium: 20%) i dodatkowych (30%), wyniki egzaminu zawodowego (30%) oraz sukcesy w olimpiadach (20%).
W skali całej Polski po raz drugi z rzędu w rankingu najwyższą lokatę zdobyło Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie w województwie łódzkim. Wspomniana szkoła specjalizuje się w kształceniu elektroników i mechatroników.
Najlepsze wrocławskie technikum zajęło 16. miejsce w Polsce i było to Technikum nr 10 im. Fryderyka Joliot-Curie z ul. Braniborskiej czyli Elektroniczne Zakłady Naukowe. Szkoła kształci elektroników, automatyków, mechatroników, informatyków i programistów.
Na drugim miejscu w mieście i województwie znalazło się Technikum nr 19 z ul. Reja specjalizujące się w kształceniu techników informatyków.
Wrocławska trzecia lokata przypadła Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie z ul. Skwierzyńskiej. Uczniowie mogą tu zdobyć tytuły techników: analityka, ochrony środowiska, grafiki i poligrafii cyfrowej, fotografii i multimediów oraz reklamy.
Czwarta w zestawieniu okazała się wrocławska „Budowlanka” czyli Technikum nr 11 im. gen. Józefa Bema z ul. Grabiszyńskiej. Szkoła kształci techników budownictwa, geodetów oraz aranżacji wnętrz.
TOP 5 wrocławskich techników zamyka Technikum nr 9 z ul. Kamiennej czyli Zespół Szkół Gastronomicznych. Tu poza tytułem technika żywienia i usług gastronomicznych, można zdobyć tytuł techników: hotelarstwa, usług kelnerskich oraz organizacji turystyki.
Na pięciu kolejnych miejscach wśród dziesięciu najlepszych wrocławskich szkół znalazły się:
-
Technikum nr 13 im. Marii Dąbrowskiej,
-
Technikum nr 18,
-
Publiczna Szkoła Gastronomiczna Ho-Ga,
-
Technikum nr 3 (ZS nr 18),
-
Technikum nr 7 im. Polskich Zwycięzców Enigmy.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach